KEFALOPELVICKÝ NEPOMĚR Měl by gynekolog před…

KEFALOPELVICKÝ NEPOMĚR Měl by gynekolog před porodem porovnávat pravděpodobnou porodní hmotnost miminka (případně velikost hlavičky) s velikostí pánve rodičky? Mám těsně před termínem a jelikož mám poměrně úzkou pánev, mám trochu strach, protože můj doktor to neudělal. Ještě by mě zajímalo, jestli může nějak ovlivnit průběh porodu to, že mám kyčelní dysplazii a atrioventrikulární blok 1. stupně.
Marie

Odpověď

Každá žena by měla mít na začátku těhotenství změřené pánevní rozměry. Je na zvážení lékaře, který přihlédne k rozměrům pánve a hmotnostnímu odhadu plodu, jaký způsob porodu zvolí. Pokud jde o pánev výrazně úzkou, jde o tzv. kefalopelvický nepoměr, což je důvod k ukončení těhotenství císařským řezem.Pak jsou případy, kdy jsou pánevní rozměry hraniční a v tomto případě je důležité, jak velký plod je.
Co se týče dysplazie kyčelního kloubu a atrioventrikulárního bloku, měl by se ke způsobu porodu vyjádřit Váš ortoped a kardiolog.

28.8.2012 5:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist