Mám strach z prostředí nemocnic a z bílých…

Mám strach z prostředí nemocnic a z bílých plášťů. Uvažuji, že bych si k porodu objednala dulu, aby mě zastupovala v komunikaci s personálem. Jde to?

Odpověď

Respekt z nemocničního prostředí je celkem přirozený, ale nemusí být důvodem k vašemu strachu. Dnes již je možno vybrat si porodnici, kde jsou oddělené porodní pokoje a kde i personál respektuje soukromí rodičů a neruší průběh porodu mnohačetnými vstupy, vyšetřeními a dotazy. Pokud si včas domluvíte dulu, které budete důvěřovat, určitě vám její přítomnost dodá jistotu a odvahu, a psychická pohoda tak přispěje k hladkému průběhu porodu. Vyjednávání s personálem však nespadá do jejích kompetencí, dula není váš právní zástupce, ale především psychická podpora. Komunikace se zdravotníky zůstane na vás rodičích. Tím je důležitá role např. vašeho partnera – otce dítěte, který může se zdravotníky v zájmu péče o zdraví vaše a vašeho dítěte vyjednávat.

28.8.2012 5:27
Více o tématu: strach

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist