Mým zaměstnavatelem jsem měla uznávaných (kvůli…

Mým zaměstnavatelem jsem měla uznávaných (kvůli daním) pouze necelých 7200 Kč, tudíž nedosáhnu částky 7600 Kč od zaměstnavatele nebo je zaměstnavatel povinný mi tuto částku vyplatit po dobu 28 týdnů než přejdu na rodičovskou dovolenou ?? Pokud není povinný mi tuto částku vyplatit,můžu zažádat sociální správu o doplatek na tuto částku nebo PPM nemá stanovenou finanční hranici?? Také bych se ještě chtěla zeptat,kdy bych měla dostat od zaměstnavatele to potvrzení o ukončení PPM..Myslím že na sociální správu se to musí nahlásit do určitého týdně věku miminka,tak bych tam nerada šla pozdě..A ještě poslední věc,prosím Vás, na papír pro PPM co jsem dostala od lékaře mám vyplnit organizaci (OSSZ nebo PSSZ)..Můžete mi prosím říct,co tam mám napsat ?? Má tam být název a adresa,akorát že neví čí..Trvalou adresu mám v Orlové,bydlím v Ostravě a nemocenská mi chodí z Frýdku-Místku,takže ani vlastně nevím kam se mám se vším obracet..Předpokládám že na sociální správu ve městě trvalého bydliště,ale člověk nikdy neví…

Odpověď

Jestliže Peněžitá pomoc v mateřství nedosahuje 7600,- Kč, tak rovnou je nutné dojít na úřad, kde jste byla vyřizovat porodné a tam zažádáte o rodičovský příspěvek /nutné je mít k doložení potvrzení od kdy do kdy budete pobírat PPM a denní výši/ následně Vám bude každý měsíc dopláceno do výše 7600,- kč až do ukončení PPM.

Potvrzení od zaměstnavatele nástup , ukončení a denní výše PPM zaměstnavatel vystavuje i ještě před narozením dítěte /po doložení dokladu od gynekologa "mateřskou dovolenou jsem nastoupila dne ....", jsou na to dané formuláře - stránky MPSV - na liště nahoře a potom elektronické formuláře.
Na doklad -B.ORGANIZACE/OSSZ-PSSZ/ - vyplníte OSSZ a adresu OSSZ ,která Vám nemocenské dávky - PPM teď zasílá /Frýdek -Místek/.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist