Na raném začátku těhotenství jsem měla hormon …

Na raném začátku těhotenství jsem měla hormon Ft4 pod hranici normy (11,5), po zahájení medikaca jsem měla v I. a II.trimu Ft4 13 a az ve tretim trimu FT4 19. Nyní jsem zjistila, že správně by měla být gravidní žena zaléčena správně tak, aby Ft4 měla na horní hranici, což je 22. Já byla po celé dva trimy při dolní hranici, kt.začíná na 12. Lékařka mi řekla, že toto nehraje roli a že až při výrazně nižších hodnotách to snižuje IQ. Ale mám si to vykládat tak, že pokud bych po celou dobu gravidity měla Ft4 např. 18, bylo by moje dítě např. dvojkař místo trojkaře u hodnot 12-13? A co vlastně ovlivňuje inteligence dítěte, resp.plodu? Je to skutečně pouze otázka hormonů ŠŽ? To asi ne, viďte a příroda to zařídila sofistikovaněji…:)

Odpověď

Dobrý den, pokud jste léčená, nemusíte se ničeho obávat.Tzv. debilitu způsobuje nedostatek jodu v potravě a neléčené významné poruchy štítné žlázy, jako např. v oblastech kde se těžil radioaktivní uran.

28.8.2012 5:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist