PENÍZE NA MATEŘSKÉ Manželka je na mateřské…

PENÍZE NA MATEŘSKÉ Manželka je na mateřské dovolené a zatím jí žádné peníze nepřišly. Papíry má v pořádku, v tom problém není. Na koho se máme obrátit?

Odpověď

K Vašemu dotazu, nevíme zda Vaše paní má nárok na peněžitou pomoc v mateřství ( mateřskou) a zda jí tato bude vyplácena přímo zaměstnavatelem ( u velkých organizací) či Českou správou sociálního zabezpečení. V případě, že je jí vyplácena přímo zaměstnavatelem, musí doložit narození dítěte (rodný list) a po té jí má být peněžitá pomoc v mateřství vyplácena v klasických výplatních termínech stanovených zaměstnavatelem. V případě, že není zaměstnavatelem peněžitá pomoc v mateřství řádně vyplácena je třeba se obrátit dozorčí orgán, kterým je úřad práce. V případě, že má být peněžitá pomoc v mateřství vyplácena Českou správou sociálního zabezpečení, doporučujeme kontaktovat přímo tento orgán, který by měl zdržení výplaty objasnit.

28.8.2012 5:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist