TĚHOTENSTVÍ V 15 LETECH Toužím po miminku….

TĚHOTENSTVÍ V 15 LETECH Toužím po miminku. Mám ale strach ze zdravotních problémů mých i mého dítětě v případě otěhotnění. Je mi 15 let a vážím 48kg.

.

Odpověď

Doba otěhotnění a porodu není nijak legislativně upravena. Legislativně je regulována jen věková hranice pro koitarché (doba zahájení sexuální aktivity), kdy jsou chráněni nezletilí. Důvodem je hlavně nebezpečí otěhotnění pro dívky v dětském a dívčím věku. To sebou přináší rizika nejen pro psychiku (která zjevně podceňujete) ale i zdravotní rizika. Tělo ženy roste a vyvíjí se ještě dlouho po patnáctém roce. Já sama jsem ještě po osmnáctém roce vyrostla o tři centimetry. Těhotenství je se všemi svými důsledky pro organismus dost podstatná zátěž a proto jej lépe zvládá mladé zdravé tělo, nikoliv útlé dívčí tělíčko (vašich 48kg) či starší obézní tělo.
Porod dítěte je událost, která může při nesprávném poměru pánve a velikosti hlavičky ohrozit Vás i vaše rodící se dítě. Počkejte, až Vaše pánev bude mít ženské nikoliv dívčí rozměry.
Váš předčasně probuzený mateřský pud Vám doporučuji zkorigovat a počkat na plnoletost.

28.8.2012 5:47
Více o tématu: strach

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist