Včera jsem byla na kontrole v poradně pro…

Včera jsem byla na kontrole v poradně pro těhotné, moč v pořádku, tlak 130/80. Dělali mi testy na kultivaci a ty dopadly dobře – negativní. Ale našli mi Gardinellu vaginalis. Jsem v 36.(37.) týdnu těhotenství. Doktor mi řekl, že vůbec nemusím mít obavy. Chtěla jsem se zeptat, zda opravdu nemusím mít strach a zda to nemá vliv na miminko. No a také, zda po porodu budu muset proti tomuto dělat nějaká opatření. Četla jsem i o případném přeléčení manžela.

Odpověď

Asi bych souhlasil s vaším lékařem, Gardnerella by neměla miminko nijak ohrozit, jedná se o relativně častý nález. Ve Vašem případě jde jistě o náhodný nález a při porodu by neměla působit žádné komplikace. Případná léčba by v případě, že do porodu máte ještě čas a uvedený nález Vás zneklidňuje, byla možná Dalacin vaginálním krémem (je na recept). Ale jak jsem již uvedl, nejde o infekci, kterou by bylo nutné okamžitě léčit. Manžela bych, je-li bez obtíží, neléčil.

28.8.2012 5:43
Více o tématu: močpo porodustrachtlak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist