ŽÁRLIVOST Dcera (3 roky) prestala chodit na…

ŽÁRLIVOST Dcera (3 roky) prestala chodit na zachod a vyziva se v curanim do kalhot. Ma 5timesicniho brasku a hrozne se po nem opici.

Odpověď

Domnívám se, že se jedna o přímo ukázkový případ dětského žárlení. Je velice důležité tento problém nepřehlížet, nebagatelizovat. Jedná se o vážnou věc, a proto je třeba si s dítětem popovídat. Ale: neradit mu, neříkat, že je velká, a tudíž, že už musí. To je totiž věc, ke které by měla dojít sama. Pro maminky těchto dětí je to často velice těžké, protože jsou až příliš pohlceny tímto problémem. V některých případech sehrávají důležitou roli tatínkové, kteří dokáží celou situaci řešit s větším nadhledem a především maminku uklidnit. Důležité je se na dítě nezlobit a zároveň se nezlobit ani sama na sebe, máte-li pocit, že jste zcela neschopná matka. To se jednoduše stává, když se narodí mladší sourozenec. Důležité je pomoci dítěti se s tím naučit vyrovnat a přijmout jedinečnou roli staršího sourozence.

28.8.2012 5:48
Více o tématu: zachod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist