Aktivity

Aktivity v předškolním věku hrají důležitou roli v trávení volného času dítěte. V tomto životním období dítě navštěvuje mateřskou školu, kde bude vedeno k aktivitám, jako je cvičení, malování, zpívání a nejrůznější hry, které podporují jeho vývoj. Díky tomu mají rodiče tyto záležitosti v jistém smyslu ulehčeny. Navíc, her pro předškoláky je všude dostatek, najdeme je na internetu, v knihách a můžeme se inspirovat i činnostmi, které si dítě oblíbilo v mateřské škole.

Vstup do podrubriky Aktivity

Možná si právě v tomto věku najde dítě svou oblíbenou činnost, které se bude následně držet. Je důležité, aby si dítě vyzkoušelo více činností a my jej netlačili do toho, co by podle nás mělo dělat. Občas není na škodu držet své vlastní preference na uzdě a pozorovat tendence svého dítěte.

Svůj význam mají jak činnosti, které můžeme provádět doma, tak venkovní aktivity. Dítě by se mělo naučit, že zábava se zdaleka nemusí točit jen kolem televize a počítače, ale že volný čas se dá trávit i aktivně, venku.

V každém případě, nezapomínejte mít své dítě neustále na očích, ať už pobíhá venku na hřišti, nebo doma vyrábí věci z papíru.

Vstup do podrubriky Aktivity

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené