Poprvé u moře

BATOLE LIVE! ANITA Dnešní článek by mohl být krátký. Krátký jako jedna věta. Byla to fantastická dovolená! Víc než to. S Tomem jsme u moře nebyli tři roky. Předtím jsme si to ale dávali pěkně v našem stylu. Věděla jsem, že teď to bude jiné. To mě ale netrápilo. Těšila jsem se jako malé dítě (ne to naše, to moře ještě do té doby nevidělo, tak se nemělo na co těšit). A jediné mírné obavy, které se mi honily hlavou, se týkaly Anit. Jak zvládne letadlo? Co s ní udělá výrazná změna prostředí? Bude se jí tam líbit?

 Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 A líbilo!

S Tomem jsme naše těšení přenesli na dceru, to bylo vidět už pár dní před odletem. Nakupovala s námi všechny ty „důležité maličkosti“, bez kterých jsme nemohli odletět. A vůbec neprotestovala. Pomáhala balit. Vysvětlili jsme jí, že ji vzbudíme v noci, abychom odjeli na letiště. Nadšeně se smála a těšila se na letadlo. A tento entuziasmus přetrval dokonce (v trochu utlumené, omámené podobě) i uprostřed noci, kdy jsme ji převlékli, naložili do auta a odjeli na letiště.

Už neusnula. Vše bylo příliš vzrušující. Všechny ty nudné procedury a čekání zvládla na vlně těšení, v letadle si nasazovala pytlík na blití na hlavu a udržovala celou naši trojčlennou výpravu v bdělém stavu a výborné náladě. Usnula jen na chviličku těsně před přistáním. Změnu tlaku a bolest uší jsme jakž takž zvládli pomocí gumových medvídků a pak už hurá do hotelu. Našeho nového domova na následující týden.

Anit se aklimatizovala snad ještě rychleji než my. Od první hodiny běhala po areálu, navazovala kontakty s personálem i ostatními hosty (hlavně těmi pod 130 centimetrů), zkoušela teplotu vody v bazénu, poroučela si u švédského stolu, co ochutná – a ochutnávala všechno možné (včetně vody v moři).

Veru z Babywebu, díky za tip na bazének. Vzali jsme ho a byl super. Anit se v něm cachtala na pláži, když jí moře přišlo příliš studené nebo rozvlněné. Taky se osvědčil nafukovací kruh a rukávky.

Leitmotiv dovolené: koupání (v bazénech i moři) – ryby (na jídlo) – tanec (animační programy pro děti – hlavně večerní „minidisco“ – Anit nadchly). V tomto pořadí. I v jiných pořadích. Za dovolenou jsem nasbírala několik poznatků. Zde jsou:

Poznatek 1: Anit prožívá „cimprlínovské období“

No, to vlastně není úplně tak nový poznatek, protože toto období už trvá nějaký ten pátek. Mluvím teď o její – pro děti ne úplně typické – snaze udržet se v čistotě. Když si hrajeme na písku, musím jí každých pět minut vysypat boty. Zašpiněné ruce jsou bak bak. Teda, ne že by to nějak extrémně hrotila pořád – v pokecaném tričku klidně štráduje celý den. Vadí jí spíš písek, kamínky, bahno – něco, co CÍTÍ na kůži. Pro dovolenou u moře to ale není úplně ideální předpoklad.

Nejprve jsme ji po plážích prostě nosili. Písek bak, kamínky bak. Vzala je na milost, jen když seděla na ručníku a rukama si hrála s kamínky, oblázky (nebo na jiné pláži s pískem). Pak trochu pomohly ponožky (boty nenene). Ale největší progres nastal, když si našla kamarádku – šestiletou Němku Valentinu. Ta Anit vzala za ruku a než se naše holčička nadála, už s ní běžela po pláži. Bosá! Takže tolik k našim přesvědčovacím taktikám a strategiím.

Čtěte také:

Poznatek 2: Anit hledá „Áďu“

Tohle musím trochu vysvětlit. Áďa je holčička, kterou Anit jednou potkala na hřišti. Byla o pár let starší a Anýzka se ujala jako sestra. Hrály si spolu a Anit byla úplně okouzlená. Dokládá to i fakt, že to bylo zrovna v den, kdy jsem byla v práci a Anit šla na hřiště s Tomovými rodiči. Když jsem přišla za nimi (po celém dopoledni v práci!) a čekala jsem zamilovaný běh, objetí, pusu – Anit jen nezúčastněně zamávala: „Čau mami, teď nemůžu.“

Od té doby Anit intenzivně v různých dětských kolektivech hledá svou „Áďu“. Různé holčičky (ve věku od 4 do 7 let) bere za ruku, provokuje je ke hře. A když se nějaká „chytí“, tetelí se naše dcerka blahem. Na dovolené to zkoušela několikrát (hlavně „minidisco“ bylo skvělým lovištěm). Nakonec ji našla. Němka Valentinka se své role Anitčiny velké sestry/učitelky/opatrovnice/kamarádky zhostila dokonale.

Poznatek 3: Na dovolené je víc povolené

Hlavně jsme si povolovali my s Tomem – jídlo nemělo chybu. A my se nedokázali ovládnout. A zároveň jsme nedokázali odepřít ani Anit. Takže zmrzlina, kterou zatím příliš nepoznala, se stala každodenní součást jídelníčku. Ajajaj. Už se mi mrazí banány na „zdravou“ verzi Anitčiny nové nejoblíbenější pochoutky.

Poznatek 4: Elektronika vládne

Nejbližší záchody u hlavní restaurace byly v místnosti s wi-fi. Chodili jsme tam často. Vlastně jsme s Tomem pojali trochu podezření, že jakmile se Anit během našeho žravého maratonu začala trochu nudit, řekla, že se jí chce na záchod. Únik ze židle, od jídla, nudných (cpoucích se) rodičů. V místnosti s wi-fi bylo vždy spoustu lidí. A ticho. Hrobové. Celé rodiny seděly na pohovkách, v rukou mobily nebo tablety. Oči upřené na displej. Děti všech věkových kategorií od šesti nahoru, dospělí. Zamilované mladé dvojice i senioři.

Čtvrtý den dovolené jsme si půjčili auto a na výletě jsme si v řeckých tavernách všimli souvisejícího trendu. Malá batolata hleděla na tablet s puštěnou pohádkou a jen mechanicky otevírala pusu pro další a další lžičku. A byla „hodná“.

Přiznávám, že i my jsme stáhli na iPad Anitčinu oblíbenou Na vlásku – ale jako poslední záchranu, pro případ nouze do letadla atd. Nakonec jsme na internet za celou dovolenou zavítali jen dvakrát – kvůli výsledkům hokeje a kvůli předpovědi počasí. A poslali jsme asi tři SMS. To byl ale relax! Dva dny jsem svůj mobil ani neviděla!

Poznatek 5: Nejlepší na dovolené je všechno. Nejhorší na dovolené je návrat

Doma na nás padla správná podovolenková kocovina. Na všechny. Anit nespokojeně těkala od jedné hračky ke druhé (u moře si vystačila s kamínky, doma jí nestačila naše výbava malého hračkářství). My s Tomem bědovali, jak nám bylo super a kdo že nám uvaří... už jsme si přece odvykli! A navíc jsme byli utahaní, sice sluncem nabití, ale dočasně skleslí z vybalování, praní, uklízení. Prahy. A teď konečně přišel na řadu iPad a Locika z Na vlásku. A taky fotky a videa, která nás vrátila na Kos.

Aklimatizace na Prahu sice trochu trvala, ale podovolenkovou kocovinu už jsme vyspali. Anit si každý den říká o zmrzlinu. A když letí letadlo, ukazuje, že v něm letěla Áňa, máma a táta.

A my? Usmíváme se. Léto teprve začíná.

Vaše vydovolenkovaná a zase nechutně pozitivní V.

27. 5. 2015Veronika
Komentáře k článku
Počet komentářů: 14
Obrázek uživatele Kacule
Kacule

Moc dekuju Veru. Uz jsem si pozjistovala a rozhodne nebudu panikarit a ani si nehodlame kazit dovolenou :)

Obrázek uživatele Kacule
Kacule

Moc dekuju Veru. Uz jsem si pozjistovala a rozhodne nebudu panikarit a ani si nehodlame kazit dovolenou :)

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Katko, co se týče uprchlíků na Kosu, doporučuji si přečíst tento článek: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1495891
Psala ho kamarádka, která žije v Řecku a spolupracuje s ČT i Českým rozhlasem. Opravdu je to jen nafouknutá bublina, věřte, že zejména britští turisté jsou mnohem horší než uprchlíci. Ti aspoň nedělají bordel... Článek o hromadách uprchlíků na Kosu napsal Daily mail, který patří spíše mezi bulvárnější deníky, a toho jednoho článku se pak chytla i ostatní média a novinářská bublina se pak šířila dál a dál. Užijte si to nebojte se! :-)

Obrázek uživatele Katy
Katy

Ahoj Veru, to jste si to krásně užili a docela vám to závidím, moře, teplíčko, pohoda a hlavně pozorovat to svoje dítko jak objevuje nové věci a jak se mu to líbí! Paráda. Taky jsem myslela, že se letost s Adámkem k moři podíváme, ale nakonec to dopadlo jinak a teď si užíváme týdení Elenky :-) Takže možná za rok, za dva, se konečně k moři dostaneme :-)
Jinak nedávno jsem psalaˇjak dostal Adámek nový pokojíček a jak se sžíváme s tím, že jsme ho dali spát do pokojíčku (má 23měsíců) a on to zvládl úplně krásně. šel tam spát s nadšením, bez protestů, nemusíme ho uspávat (to jsme nedělali ani před tím), občas několikrát vyleze z postele, ale zase jde zpět do postele a někddy přijde v noci k nám do postele, ale většinou dorazí až ráno v 6 a po vítání, mazlení vstáváme.
Tak se mějte hezky a jestli ještě pojedete letost znova k moři, tak si to zase tak pěkně užijte ;-)

 

Obrázek uživatele Kacule
Kacule

Moc diky :)

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Kači, no, někam dál za hotel jsme vyrazili dvakrát - jednou na celý den, podruhé na odpoledne. Ani jednou jsme na žádné uprchlíky nenarazili. Až při cestě letadlem zpět do ČR jsme zažili divnou situaci, kdy u výstupu z letadla čekalo asi 8 policajtů. Zatavili i mě (Tom s Anit šly hodně vepředu, trochu jsme se rozdělili) a začali na mě anglicky passport. Tak jsem česky volala na Toma, ať se vrátí s mou občankou. Koukli se po sobě, řekli: to je Češka. Pak ukázali na Toma, který se k nám vrace s Anit a prý jestli je to můj manžel. Já že jo, a že mi nese občanku. A oni: tak to vás nepotřebujeme. A pustili mě. A Tom mi pak tvrdil, že to byl zátah právě na uprchlíky ze Sýrie. Jinak co sleduji zprávy, tak většina jich dorazila na Kos až v úterý a my se vraceli v sobotu...takže jsme tam ještě asi to hlavní nezažili. Ale jestli budete v nějakém resortu, tak si myslím, že je ani nepotkáte. Užijte si dovču a pozdravujte Kos:-D Veru

Obrázek uživatele Kacule
Kacule

Dobrý den Veru, my se na konci cervna s malym chystame taky na Kos do letoviska Marmari. Ted nas malinko desi informace o prilivu uprchliku. Tak bych se rada optala, kde jste byli a zda jste nejake uprchliky videli? Rikame si, ze je to urcite jen nafouknuta bublina...ale tak pro jistotu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dekuji za inspirujici rady.

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Veru, jééé, to ti závidím, že to máš ještě před sebou! Ale my si s Tomem slíbili, že ještě určitě jednou letos pojedeme, fakt to stálo za to! No jo, kojení v letadle je úplně nejlepší. Jestli pojedeme s druhým mimčem v kojícím období, určitě to bude záchrana. Anit jsem odstavila měsíc před dovčou - takže medvídci byli potřeba. Zase jsem si ale užila řecké retsiny, vína, a raději nebudu psát čeho všeho...no a co, mám co dohánět:-D No, Anit taky miluje svoje videa z dovolených...teď je sjíždíme pořád. Už je zná nazpaměť a napovídá, co se bude dít. Jo a teplo bylo parádní. Jeden den foukalo, jinak labůžo - ne extrémní vedro, ale na koupání v moři i bazénu akorát. Zato teď mrzneme a celá rodina začíná pokašlávat...grrr...chci zpět. Tak pááá a jdu asi zkouknouot nějaký fotky, potřebuji trochu nabít:-D A budu na vás myslet, ať si dovču parádně užijete. Určo dej vědět. Těším se na vaše zážitky. Veru

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Ahoj Veru,

to jsem ráda, že jste si to tak užili, super! A měli jste celou dobu teplo? Nám zbývá něco přes tři týdny do odletu na první dovolenou a už se nemůžu dočkat, kdybych ho měla, tak stříhám metr :-)
Loni v létě jsme taky letěli brzo ráno (vlastně skoro všechny menší destinace se létají takhle brzo, poplatky na letišti jsou totiž mnohem nižší a není tak takový šrumec) a naivně jsem myslela, že na letišti syna přendám z auta do kočárku a on si bude spát dál. No, ani náhodou, z letiště a letadla byl totálně perplex :-) Jinak to cimprlínovské období – člověk by řekl, že je to holka, ale syn to má taky, vždycky se ozve „jéé…jéééééé“ a je mi jasný, že je někde něco špinavý a já to mám jít uklidit/utřít dítě. No a ty malé neřesti jídlo a elektronika – zmrzlinu loni ochutnal taky, ale upřímně ona taková poctivá domácí zmrzlina v Řecku/Itálii/Španělsku je stokrát lepší než ta kupovaná tady, nicméně já už jsem dost zmlsaná, takže plánuju pořídit zmrzlinovač a vyrábět si doma vlastní. Sladit pak můžeš i různými alternativami, třeba agávovým sirupem apod. A hlavně víš, co do toho dáváš.

Přiznám se, že když jdeme do restaurace, beru tablet taky. Syn totiž neumí vydržet u jídla (ok, on na místě obecně moc nevydrží), takže když kouká chvíli na videa, alespoň se stihnu najíst :-) Ono to ale stejně trvá asi tak 10 minut, než ho to přestane bavit. A hlavně nejvíc oceňuju tablet ráno, když zrovna nastane den, kdy vstává příliš brzo. Chvíli kouká na pohádky a já můžu ještě pár minut (bohužel opět vydrží tak maximálně 15 minut jednou za čas) upadat do kómatu. Jeho totiž televize vůbec nezajímá, sledovat vydrží jen tablet nebo mobil, kde si pouští svoje videa a fotky, nejvíc z minulých dovolených :-))

No a co se týče doporučení na dovolenou – jsem ráda, že se bazének osvědčil :-) Letos ho beru znova, plus ještě takový nafukovací mini lehátko, tvarované pro děti (baví ho totiž skákat z něčeho do vody). Jinak všechno, co píše Verča, se určitě hodí. Něco do zásuvky proti komárům, to hlavně, protože třeba mě komáři milují a syna evidentně taky, bez toho to nešlo. A zvláště středomořským komárům jsou jakýkoliv přírodní způsoby odpuzování naprosto fuk, takže tady zabírá opravdu jen chemie. UV tričko jsme neměli ani loni (byl mu rok) a s krémem 50 SPF se nejenže ani nespálil, ale ani neopálil, letos beru i třicítku, protože po manželovi se evidentně opaluje fakt dobře, ale světlejší typy určitě ocení i UV oblečení. Nějaké bábovičky, jinak se ale většinou dá všechno koupit na místě, i když je to samozřejmě dražší. Boty do vody jsem loni ze zoufalství koupila docela drahé, jakoby gumové sandálky, a ty byly super, hlavně k bazénu, protože tam to okolo klouže. V letadle jsem loni kojila při vzletu a přistání, ale žádný problém.
Záleží na tom, kam a jak jedete, mně se třeba vyplatilo vzít si i mini verzi pracího gelu (v drogerii mají takové mini tuby), protože jsem toho nechtěla tahat moc, navíc od slané vody všechno špatně schne, takže jsem pár věcí v ruce přeprala). Pak třeba základní léky, abych se nemusela zatěžovat chozením do lékárny, kdyby něco. Naopak na spáleniny a požahání od medúz apod. je zase dobré koupit léky přímo na místě, jsou účinnější. A hlavně nezapomenout a doklady pro dítě, od roku 2012 musí mít vlastní!
Naopak třeba plážový stan (takový ten poloviční přístřešek) jsem nakonec nebrala, lepší je na místě si sednout na lehátko pod sluneční, líp to profukuje, v tom stanu je to peklo. Víc toho potřeba není, já jsem jako malá trávila celé léto u moře jen v kraťasech a tričku, které táta chlapským stylem přepral v moři, a přežila jsem to :-))

Měj se a vzpomínej :-)

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Pěkný den, pokusím se tedy stručně shrnout vše, co se nám na dovolené osvědčilo: bazének (viz.článek - to ale není z mé hlavy, kredit si připisuje Verča, která mi jej poradila v komentáři pod minulým článkem), tričko s UV faktorem (je to roláček, rychle schne a skvěle chrání), samozřejmě dobrý ochranný krém,brýle a klobouk (namazat se ANit nechala, když jsme jí slíbili, že pak HNED půjdeme do vody, klobouk a brýle nosila ráda, parádnice:-)), bábovky na písek, program all inclusive:-) (nemuseli jsme se vůbec starat o jídlo, to bylo fakt super!), něco proti komárům (nás navštívil jeden v noci, my s Tomem jsme vyvázli, Anit se vzbudila se sedmi štípanci - tak jsme pak v místním supermarketu koupili něco do zásuvky - i když teda je to chemie a doma se pokusím o něco přírodnějšího, tak na dovče to skvěle zabralo), super jsou určitě boty do vody - tedy pokud je dítě chce nosit (Anit je odmítla), koupala se v duši i rukávcích, spala v kočárku (vezli jsme sebou normálně náš golfáč, může se s ním až skoro do letadla - před vstupem se nechává a po přistání ho hned zas dostanete - takže pohoda), do letadla gumové medvídky nebo něco na cucání/žvíkání. Víc mě teď nenapadá...ale třeba se někdo přidá a doplní nějaké dobré tipy? Veronika

 

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Míšo, jojo, je nechutný :-) Už se mi ani nechce po sobě číst - tady ve 13ti stupních v Praze!! Brrr a grrr. Kalymnos zní suprácky! S Tomem jsme za našich bezdětných let zvládli pár ostrovů, ale tento ne. Takže ho budu mít v hledáčku, protože v Řecku jsme rozhodně nebyli naposled. Pááá a díky, ta aklimatizace je fakt náročná :-/

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Veroniko, myslite, ze by bylo mozne nejak strucne shrnout Vase postrehy o tom, co se Vam na dovolene u more pro takto male dite opravdu osvedcilo, nejake prakticke rady a "vychytavky", treba jako Vami zmineny bazenek. Myslim, ze by to maminky ctenarky s detmi v podobnem veku jako je Vase Anitka urcite ocenily, vcetne me :-) . Dekuji.

Obrázek uživatele Misha
Misha

Ahoj Veru, tak to je fakt nechutný článek :-D A jaká náhoda, taky jsme měli podobnou destinaci - Kalymnos (letadlem na Kos a odtamtud trajektem) na začátku května...obě děti si to maximálně užili...a na tablet ani jiné vymoženosti taktéž nepomysleli ;-) ...kombinace skal a moře nám vystačila. Tak se pěkně aklimatizujte, počasí se snad už umoudří i u nás!

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Anitka bude sestra

(Těhulka LIVE! Veronika) Vždycky jsme si přáli mít víc než jedno dítě. Já čtyři, Tom dvě. Kompromis je tři. Ale uvidíme. To ještě předbíhám. Když se narodila Anit, byla jsem v totální mateřské euforii. Ta ostatně stále trvá. Přála jsem si, aby... Celý článek »

Jak mluvit s dětmi

BATOLE LIVE! ANITA Dneska jsem po dlouhé době brečela. Brečela jsem jako želva spolu s Anit. Ta mě střídavě vinula k sobě a odstrkávala. A (na)říkala: „Máma ne!“ Mé slzy ji překvapily stejně jako mě samotnou. Celý článek »

Vzdorný týden

BATOLE LIVE! ANITA Minulý týden vzdorovaly události, věci i dítě. Jedna z velkých změn, kterou jsem slibovala v minulém článku, nakonec nepřišla. Měli jsme koupit byt. Den před podpisem smlouvy se ale majitelé domluvili s jiným zájemcem, který měl... Celý článek »

O holčičích věcech

BATOLE LIVE! ANITA Poslední dobou se dějí velké věci. Velké, intenzivní a většinou pozitivní. Čas, kdy o nich napíšu víc, ale teprve zraje. Dnes budu psát o malých věcech. Malých, ale pro nás neméně intenzivních. O naší holčičí holčičce.  Celý článek »

Léto s Anit

BATOLE LIVE! ANITA S Anit miluji všechna roční období, ale nejvíc léto. V létě se všechny drobné všednodenní problémy tak nějak řeší samy. Na oblečení Anit vystačí jedny šaty na týden, vše mokré hned uschne, vůbec nevadí, když Anit nechce nosit... Celý článek »

Umluvená máma

BATOLE LIVE! ANITA Nemyslela jsem si, že se mi to někdy stane. Jsem extrovert. Mluvím hodně. Mluvím ráda. Dokážu mluvit pořád! Zeptejte se kolegů z práce, kteří mají „to potěšení“ s takovou praštěnou nezavřipusou sdílet kancelář. Ještě štěstí (pro... Celý článek »

Zoubky jako perličky

BATOLE LIVE! ANITA Začaly prázdniny a najednou se toho děje nějak moc. Návštěva na Moravě a řádění s Anit v aquaparku, moje máma v Praze, party s Ániným kamarádem Edou na chatě. A taky první prohlídka u zubaře. Celý článek »

Máma, táta, Áňa

BATOLE LIVE! ANITA V létě nepracuji. Nebo jen minimálně. A tak s překvapením zažívám období, kdy během odpoledního spánku nebo v noci nepotřebuji brejlit do počítače. Kdy se nemusím do telefonu respondentům omlouvat, že se neslyšíme, protože dcera... Celý článek »

Party time!

BATOLE LIVE! ANITA Anitka absolvovala dvě oslavy svých druhých narozenin. A je potvrzeno: Anit je "párty člověk". Miluje společnost. Tanec. Veselí. Focení. Náš malý extrovet si prostě užil dosyta. Pozornosti se jí dostalo ze všech stran. Celý článek »

Kytičková koupel

BATOLE LIVE! ANITA Dnešní článek píšu těsně po tom, co jsem Anit uspala. Anit občas usíná s hlavou na mém břiše nebo hrudníku. Stejně jako dnes. A tak ji můžu očichat. Sledovat, jak chvilku hýbe očima pod zavřenými víčky. Jak se usměje z... Celý článek »

Temná stránka rodičovství

BATOLE LIVE! ANITA Na Velikonoce jsme jeli navštívit Tomovy prarodiče na Slovensko. Liptovský Mikuláš je sice z Prahy pořádný kus, ovšem s mezipřistáním na Moravě u našich se to dá celkem v pohodě zvládnout. Veškeré cestování navíc plánujeme tak,... Celý článek »

Srabíci, nemehla a špindírové

BATOLE LIVE! ANITA A bylo jaro. A všechno, všechno kvetlo, a ty včely tolik bzučely, a ta tráva byla taková veliká, a ta rosa jako granáty, a ti ptáčci tolik zpívali, a ti cvrčci - ale ti se něco nacvrčeli, a ta Anitka se nemohla nabažit houpání... Celý článek »

Nemocná máma

BATOLE LIVE! ANITA Před časem mě dostihla letošní podivná zima-nezima a svými virovými drápy se mi zaryla do krku, průdušek, plic i nosohltanu. Zkrátka: totálně jsem odpadla! Za normálního stavu bych si prostě vzala volno v práci, virózu vyležela... Celý článek »

Batoletština

BATOLE LIVE! ANITA Právě jsem Anit uspala. Představte si tu situaci: ležím s ní v posteli, ona chvilku saje mléko. Pak se otočí, opře se zády o mou hruď. Poslouchám její pravidelný dech a přemýšlím, o čem budu psát. A zase mě nenapadá nic, na co... Celý článek »

Výchova nemá být dřina

BATOLE LIVE! ANITA O výchově se často bavím s Tomem a MILUJU jeho pohled. Ztotožňuji se s ním a děkuji Osudu za takového chlapa. Kterému nemusím nic tajit (třeba rozbitou skleničku nebo tři loužičky na koberci). Se kterým nemusím o nic bojovat ... Celý článek »

Co od dětí chceme...

BATOLE LIVE! ANITA Nejdřív prostě jen chceme, aby byly. Pak se ale naše požadavky začínají zvyšovat. Aby zvedaly hlavičku. Aby lezly. Aby seděly. Aby chodily. Vždy podle věku a (v "chytrých knihách" definované) probíhající fáze vývoje. Období, ve... Celý článek »

Herničky, dětičky a bacily

BATOLE LIVE! ANITA Nevlídné sychravé počasí nás v uplynulých týdnech několikrát vyhnalo do různých herniček. Bohužel mělo podobný nápad asi tisíc jiných rodičů z Prahy. Plán: zabavit Anit v suchu a teple - a tím ji udržet zdravou. Vzápětí na plánu... Celý článek »

Rok dřevěného koně

BATOLE LIVE! ANITA Rok 2014 byl podle čínského horoskopu rokem dřevěného koně. Vlastně pořád je, protože končí až v druhé půlce února. A jaký byl ten náš? Rychlý. Bujný. I plný rodinné intimity a budování vztahů.  Celý článek »

Prosím, nestrašit!

BATOLE LIVE! ANITA Tento článek bych chtěla věnovat Mikuláši. Tomu, jak se u nás slaví, a co vlastně znamená pro děti Anitčina věku. Předtím ale lehce zabrousím do uplynulých čtrnácti dnů. Ty jsme s Anit obě promarodily.  Celý článek »

Plínu, dudu a šup nahoru!

BATOLE LIVE! ANITA Naše slaďování práce a rodiny dosáhlo kritického stádia. Stádia, kdy se musí “něco” stát. Některé situace našeho života se totiž občas začínají podobat rodinné komedii. Takový scénář by si ale nikdo snad ani netroufl napsat.... Celý článek »

Sebezpytování

BATOLE LIVE! ANITA Svoje chyby znám a nějak jsem se s nimi naučila žít. Taky jsem s nimi naučila žít Toma (za těch nekonečně mnoho - 15 - let, co jsme spolu). A teď se s nimi učí žít Anit. Jenže má dcera mi nevinně a bez jakýchkoliv postranních... Celý článek »

Zvedáme kotvy

BATOLE LIVE! ANITA Konečně je to tady. Stěhování. Prodali jsme byt a přesunujeme se do nájmu. Zatím. Než se rozhodneme, kam dál. Stěhování je mimořádná situace, která otevírá celé rodině nové obzory. Obzory týkající se hlavně otázky, kolik je toho... Celý článek »

Jednomatka

BATOLE LIVE! ANITA Ještě než jsem měla Anitku, často jsem slýchala od svých “dětných” kamarádek: “Počkej, až budeš mít taky dítě. To ti teprve začne tóčo. Žádné vysedávání, vykecávání. Uvidíš!” Pak se narodila dcera. A teď zase poslouchám (obvykle... Celý článek »

Hřiště: epizoda 2. Děti útočí

BATOLE LIVE! ANITA Můj druhý blog s hřišťátkovou tématikou už nebude tak idylický a optimistický jako ten první. I proto jsem si půjčila název ze Star Wars. A taky proto, že jsem zase po létě začala pracovat a můj supertým na Star Wars tak trochu... Celý článek »

Hřiště: epizoda 2. Děti útočí.

(BATOLE LIVE! ANITA) Můj druhý blog s hřišťátkovou tématikou už nebude tak idylický a optimistický jako ten první. I proto jsem si půjčila název ze Star Wars. A taky proto, že jsem zase po létě začala pracovat a můj supertým na Star Wars tak... Celý článek »

Pan Nočník

BATOLE LIVE! ANITA Nevím proč, ale k „nočníku“ a „záchodu“ jsem v rozhovorech s Anit předsadila slovo „pan“. Asi jsem tak podvědomě chtěla Anitce podsunout, jak důležité tyto věci denní hygieny jsou. Pan Nočník předává čurání a hovínka panu... Celý článek »

Hurá hřiště! Klouzačky a pískoviště

BATOLE LIVE! ANTIA A Anitinou zlepšující se chůzí přichází změna. Zjišťuji, že procházky po parcích najednou nejsou ta pravá batolecí radost. Sotva jsme se po (bohužel toto léto už poslední) dovolené trochu aklimatizovali v Praze, pustila jsem se... Celý článek »

Anita v botách

BATOLE LIVE! ANITA Odkaz na Perraultovu pohádku v nadpisu je tentokrát čistě náhodný. Ne, že by Anitka nebyla chytrá jako onen kocour. A výřečná je taky dost. Já chci ale psát o botách. Protože boty - to je téma. Celý článek »

Prázdniny u babičky

BATOLE LIVE! ANITA Minulých čtrnáct dní jsme s Anit prožily u našich na Moravě. Tom nám oběma moc chyběl. Ale zase jsem měla full servis a tyto "prázdniny u babičky" si náležitě užila. Máma si vzala dovolenou, takže jsme se podělily o hraní s... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené