Mohu si přivydělávat na mateřské?

Podnikáte a chystáte se na mateřskou? Anebo na mateřské už jste a chystáte se vylepšit rodinný rozpočet a nevíte, zda o ni nepřijdete? Poradíme vám.

Pokud žena čerpá nemocenskou nebo peněžitou pomoc v mateřství, pak nesmí mít žádný jiný příjem mimo tyto dávky. Ženy OSVČ (Osoby samostatně výdělečně činné), které již na živnostenský list pracují, po dobu čerpání dávek, si musejí stanovit odpovědného zástupce.

Rodičovský příspěvek a podnikání

Výše rodičovského příspěvku, však už výší výdělku ovlivněn není. Pokud matka (rodič) zajistí péči o dítě jinou zletilou osobou (chůva, prarodič, druhý rodič) může pracovat třeba i na plný pracovní úvazek.

Návštěva jeslí a školky

Pokud pobíráte Rodičovský příspěvek, vaše dítě může navštěvovat společné zařízení (jesle, školku, apod.) podle těchto kritérií:

  • dítě do 3 let může navštěvovat jesle nebo podobné zařízení 5 kalendářních dnů v měsíci
  • dítě od3 od 4 let může tato zařízení navštěvovat v rozsahu 4 hodin denně.


Tuto skutečnost je matka pro nárok na RP povinna doložit příslušným potvrzením.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

 Úrazové pojištěni až na 1 rok zdarma získají mladí klienti do 18 let. Děti jsou pojištěné bez zařazování do rizikových skupin a to od narozeni do 25 let. Pojištění hospitalizace sjednáno z jakýchkoliv důvodů. Platí pro nové a stávající klienty.
 Dítěti narozenému v roce 2009, kterému jeho zákonný zástupce sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Senior narozený v roce 1949 a dříve, který si sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Pojistné o 60% nižší oproti běžným tržním cenám můžou získat klienti nad 18 let, kteří teprve uvažují nebo už mají Penzijní připojištění u kteréhokoliv Penzijního fondu. K uzavření smlouvy není třeba dokládat informace o zdravotním stavu, pojistná ochrana platí po celém světě.
 Hledám kandidáty pro obsluhu stávajících klientů. Vhodné pro maminky na mateřské dovolené, pojišťovací, finanční a realitní makléři. Výhody: pravidelní měsíční příjem, provize, bonusy. Žádné
plnění norem.

Bližší informace na tel.č. 607887783

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené