Cesta ke zdraví s preventivními programy OZP

Příspěvky na podporu zdravého života nabízí OZP pojišťovna v online bonusovém systému VITAKONTO.

Uživatelské prostředí VITAKONTA je přehledné a podobné internetovým obchodům. Na jedné straně je možné sledovat, za co lze kredity získat a jejich aktuální stav, na druhé straně má klient k dispozici katalog programů, které může využívat. VITAKONTO nabízí samozřejmě také možnost zjistit, co je potřeba k dosažení příspěvku, pokud na něj kredity nestačí.

Celý program funguje v prostředí portálu VITAKARTA ONLINE, která nabízí mj. zdravotní deník s přehledem o tom, jakou zdravotní péči na klienta vykázali jeho lékaři. Navíc si může ověřit, jaké regulační poplatky zaplatil či jaké léky hrazené zdravotní pojišťovnou využil. Vede si v kartě své vlastní záznamy o zdravotním stavu a plánuje si návštěvy u jednotlivých lékařů. Ve VITAKARTĚ ONLINE je registrováno více než 200 tisíc klientů OZP.

Když tedy potřebujete informace nebo chcete vyřídit nějaký administrativní úkon, lze to jednoduše udělat přes VITAKARTU ONLINE, tak jak je to obvyklé třeba u bank, jejichž online bankovnictví dnes využívá drtivá většina klientů.

Čím dál více lidí v současné době využívá zdravotnickou asistenční službu. Ta nabízí pomoc v případě, že potřebujete cokoli vysvětlit v otázkách zdraví, zorientovat v pojmech, nepřehledných informacích či byste se rádi objednali k lékaři. Je k dispozici 24 hodin denně a klientům nabízí co možná nejefektivnější kontakt se zdravotníkem.

Náročnou cestu k lékaři, hodiny čekání v ordinaci a zbytečné nervy může ušetřit odborník dostupný na telefonní lince. Služba nemá suplovat linku rychlé lékařské pomoci, jejím posláním je především nabídka konzultace v případě zdravotního problému, nasměrování na nejvhodnějšího specialistu a popřípadě i objednání na vyšetření.

„Pro mnoho pacientů je důležitý tzv. druhý názor odborníka na stanovenou léčbu, i proto je tento projekt Asistenční služby jednoznačně vítán. Velmi často se na tuto linku obracejí lidé, kteří žádají praktické rady a informace. Často chtějí konzultovat konkrétní zdravotní postup nebo jiné vhodné alternativy léčby,“ uvádí Ladislav Friedrich, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny, která službu nabízí.

01-logo-ozp-zakladni-verze-rgb.jpg

Více o tématu: zdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist