Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.

Bolestivá je i poloha při oblékání kalhot či sukně, někdy i bot – zkrátka v předklonu. Bolest mě přepadá i při delší chůzi, a to chodíme s Klárkou každý den na hodinovou procházku. Bolest kostrče jsem měla i během prvního těhotenství, ale nebyla tak intenzivní. Už si moc nevzpomínám, kdy to bolelo, v jakých polohách. Rozhodně si však vybavuji, že to nebolelo tak hodně.

Je pravda, že jsem měla naraženou kostrč. Je tomu zhruba 5 let, co jsem upadla ze schodů na zadek. Bylo to docela ošklivé, ale nikam jsem s tím nešla. Po čase bolest ustala a já na tuto událost zapomněla. Při prvním těhotenství jsem chodila na těhotenskou jógu. Možná to mělo pozitivní vliv, že kostrč nebolela tolik jako nyní. Bohužel v okolí našeho nového bydliště není v dosahu 30 km jakýmkoliv směrem žádná nabídka těhotenské jógy, ani jiného těhotenského cvičení. Doktor mně předepsal alespoň rehabilitaci. Nejsem však moc spokojená. Tam, kam chodím, si mě pokaždé bere jiná fyzioterapeutka. Jsou tam tři, někdy mě odcvičí ta, pak zase ona… Očekávala bych, že se mně bude věnovat jen jedna, aby mohla cviky správně kombinovat, případně je správně gradovat.

Další věc je, že návštěvy mně vypsali nepravidelně. Nejedná se např. o každý týden, ale někdy je odmlka do další návštěvy 14 dní či 3 týdny. Nehledě na to, že od prvního předložení rehabilitačního cvičení jsem musela čekat celý měsíc na první návštěvu! Upřímně mně to cvičení ani moc nepomohlo. Doktor mně doporučil ještě plavání. To jsem měla a mám obrovskou radost.

Při těhotenství s Klárkou jsem měla plavání naopak zakázané. Jenže jako na potvoru jsem nemohla najít své těhu plavky. A nejen ty, nemohla jsem najít tašku se všemi svými plavkami (mám jich několik – to je moje úchylka). No nedalo se nic dělat. Musela jsem si pořídit nové. Chodíme plavat jednou týdně i s Klárkou na kojenecké plavání a ty plavky, které jsem používala dosud začínaly být jaksi těsné. Koupila jsem si rovnou troje. Ale sedí mně jen dvoje. Ty třetí dám kamarádce. 🙂

Plavu velmi ráda, kdyby to šlo, bydlela bych ve vodě. Začala jsem na doporučení lékaře chodit plavat jednou týdně. Chodím plavat na půl hodinky, ale zato je to intenzivní plavání bez delších odmlk nebo jen tak nějakého cachtání. Vždy mně to uteče velice rychle a cítím se příjemně. Když jsem však byla poprvé, druhý den mě kostrč hodně bolela. Jelikož článek o plavání píšu s časovým odstupem, mohu již sdělit, že hledané plavky jsem našla. Tušila jsem, že až budu mít nové, ty původní objevím! To je holt zákon schválnosti. A to jsem před objednáním plavek prohledala několikrát byt, půdu, skříně u rodičů i jsem psala dotaz na FB, zda jsem je někomu nepůjčila. No nic, ani mě to nějak nemrzí. Plavek u mě není nikdy dost. Opravdu je plně přes rok využívám.


Pavlína právě prožívá 29. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

27.6.2016 2:25  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist