Speciální vyšetření v GENNETu

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Kvůli zvýšeným hodnotám v krvi jsem byla odeslána na vyšetření do Prahy do GENNETu. Jeli jsme společně s manželem, aby viděl miminko.

Těm, kteří se tam také chystají, můžu sdělit, že je okolo dost parkovacích míst (velký plac na Letné naproti stadionu – 30 Kč/hod. a dvě parkoviště u Národního technického muzea – 15 Kč/hod.). Interiér kliniky byl krásný, moderní, čistý. Ihned jsem nabyla dojmu vysoké úrovně a profesionality. V okamžiku, kdy jsme viděli recepční, mimochodem byly na každém patře, jsme si připadali jako ve sci-fi filmu. Proč? Byly oblečeny do bílého, seděly až nepřirozeně rovně, měly perfektní make-up včetně líčení. Působily až uměle.

Do toho všichni ti lékaři, co se mihli chodbami, byli také v bílém. A nábytek byl koženkový či lesklý. Uvědomili jsme si, že v této sci-fi kosmické lodi se vytvářejí uměle lidi. Najednou vše do sebe zapadalo. Umělé prostředí produkuje uměle nové lidičky. Samozřejmě to není myšleno nikterak hanlivě. Pro ubezpečení těch, kteří mají s přirozeným otěhotněním problém a služby tohoto zařízení využívají. Jen popisuji své dojmy.

No nic, zpátky k tématu. Provedli zde detailní ultrazvuk, vše nám popsali a vysvětlili. Ujistili nás, že je vše v normálu a miminko se zdravě vyvíjí. Všechny hodnoty jsou prý v pořádku. Nechápu sice, proč nás tam tedy poslali, ale nevadí – viděli jsme miminko, udělali si výlet a poznali nové profi prostředí. Než jsme tam jeli, brouzdala jsem na internetu a sledovala diskuze maminek, které tam již byly.

Některé údajně přesvědčovali k odběru plodové vody, aby vyvrátili určitá podezření. Toho jsem se děsila. Slyšela jsem, že odběr plodové vody je pro miminko nebezpečný. Pak jsem se ještě dočetla, že některé maminky jsou do GENNETu odeslány k cílenému ultrazvukovému vyšetření plodu, jakožto hlavnímu ověřovacímu vyšetření. To byl zřejmě můj případ. I nyní nám bylo sděleno, že čekáme holčičku. Takže to je již třetí místo nezávisle na sobě, kde určili, že čekáme dívku. Nejdříve Hořovice, poté Litoměřice a nakonec i Praha. Když se manžel ptal poprvé u mého gynekologa na to, co to bude. Doktor odpověděl: „Bude to dítě, tatínku, ne ježek.“ To mě opravdu pobavilo.


Pavlína právě prožívá 27. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

15.6.2016 1:38  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist