Vzájemná důvěra

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Nakonec jsem přeci jen změnila gynekologa. Jsem za to moc ráda. Četla jsem totiž na svého původního gynekologa recenze na stránkách „známý lékař“ a úplně jsem se zděsila, když jsem se dočetla, jak si na něj téměř všechny ženy stěžovaly. Dokonce psaly, že jako těhotné by se bály, aby něco nezanedbal.

U nového lékaře je vybavení ordinace modernější, na ultrazvuku jsou vidět obrysy miminka. Pan doktor mně ukazoval průřez tělíčkem, hlavičky, ukázal mně srdíčko a obě jeho komory, plíce, játra, ledviny, řekl mně váhu miminka. Úplně mi ukáply slzy štěstí, když jsem toto vše viděla. U bývalého gynekologa nebylo vidět absolutně nic. No, dobrá – tmavá obrazovka a zrnité nic neříkající kostičky. Co se týče váhy miminka, má 2,3 kg – bude to pěkný cvalda.

Zřejmě jsem jedna z mála těhotných, které nemají žádné problémy. Nejsem oteklá, nepociťuji únavu, nemám tvrdnutí břicha, nejsem náladová, ani podrážděná či přecitlivělá. Jedna věc mě však potkala. Již dvakrát jsem se v noci vzbudila, neboť mně začaly tvrdnout prsty. Naštěstí to ihned odeznělo a od té doby je klid.

Na předporodním kurzu si dost maminek stěžovalo na anémii či dráždivou dělohu. Upřímně jsem netušila o čem mluví. Říkala jsem si, že si vyhledám na internetu, co je to ta anémie, ale na dráždivou dělohu jsem se zeptala přímo na kurzu. Takže jedná se o bolesti břicha, jeho tvrdnutí, bolest může až paralyzovat a žena musí přestat dělat započatou aktivitu. Anémie je chudokrevnost, která způsobuje pocit únavy a ospalosti.

Nemám ani žádné křeče. Jsem opravdu šťastná, že prožívám toto krásné období bez komplikací. Tedy jak se to vezme. Klárka se stále nepřetočila a budu s největší pravděpodobností rodit císařským řezem. Opakuji Klárce, aby se přetočila, a to ze dvou důvodů. Abychom mohly být po porodu spolu (po císařském řezu jdu já na JIP a miminko na oddělení novorozenců) a také aby mohl být tatínek u porodu. V případě císařského řezu nemůže být tatínek přítomen a on si to moc přeje. Na druhou stranu Klárce důvěřuji a říkám ji, že pokud by se měla zamotat do pupeční šňůry, ať raději zůstane tak, jak je. Ona je chytrá holčička a ví moc dobře, co dělá a proč.

5.11.2014 3:11  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist