Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.

Ano, jsem takový tabulkový typ. Stejně tak jako při Klárce, tak i nyní jsme chtěli zachovat odstup mezi svátkem a narozeninami, potažmo i Vánoci. Vybírali jsme tedy jména v rozmezí března a června.

Z vybraných jmen preferoval manžel jiná nežli já. Jména jsem proto přepsala na papír a nechala Klárku vybrat. Jestli se nepletu, ukázala na Valerii. Byli jsme spokojeni, že máme jméno. Jenže já měla špatné svědomí vůči jménu Alena. Toto jméno připadající na srpen jsme do vybraných jmen ani nezahrnuli kvůli nedodržení výše zmíněného odstupu. Jenže Alena je pro nás s manželem předurčena, nebo jak to vlastně správně vyjádřit.

Když jsme se seznámili, manžel prohlásil, že jednou budeme mít Kryštůfka a Alenku. První holčičce jsme dali jméno Klárka, protože se nám opravdu líbilo, pasovalo do odstupu vůči narození, hodí se nám k příjmení a navíc poskytuje iniciály KK. Takže vůči Alence je to takový rest a je to svým způsobem nefér, že jsme to jméno obešli.

Jak jsem již zmínila, Alenka je v srpnu, což nezapadá do našeho odstupu. Avšak Klárka je narozena 1. prosince a za chvíli jsou pak Vánoce – a ovlivnit se to nedá. Tak Alenka bude v závěsu za narozením a ve finále budou mít holky stejný odstup mezi narozením, svátkem a Vánoci. Klárka: PROSINEC (narození a Vánoce) – SRPEN (svátek) a Alenka: SRPEN (narození a svátek) – PROSINEC (Vánoce).

Co je však úplně stěžejní, proč vyhrála Alenka, jsou tři takové indicie. Tu první jsem již zmínila, a to, že manžel už při seznámení prohlásil, že jednou budeme mít Alenku. Druhá indicie je, že manžel je Aleš a říkám mu Ájo a Alenkám se říká také Ájo. Třetí indicie je, že manžel má narozeniny 12. srpna, přesně v den, kdy má svátek Klára a já mám narozeniny 13. srpna, přesně v den, kdy má svátek Alena. Takže tak. A slavit budeme celá rodina dohromady – to nám to ale pěkně vyšlo, jééé.


Pavlína právě prožívá 25. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

2.6.2016 12:21  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist