3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem těhotenství.

Když jsem švagrové volala, jak to dopadlo, zda se 3D vydařilo, říkala, že ji volala sestra a posunula termín o týden, že pan doktor nemůže. No, jsem tedy zvědavá, zda se to povede či nikoliv. Paradoxně, čím je miminko větší, tím hůře je vidět. Myslela jsem si, že čím později, tím lépe. Že obrysy miminka budou viditelnější, výraznější, nebo že by mohla být znát i podoba miminka na někoho. 🙂

Naopak po ideálním termínu, tedy po 28. týdnu těhotenství, je miminko většinou schováno pod placentou, nebo má před sebou ručičky. Přeci jen, jak se zvětšuje, je v děloze stále méně místa, a proto bývá hůře vidět.

Já s Alenkou jsme ideální dobu prošvihly. Letáček, který jsem od pana doktora dostala k prostudování, jsem doma někde založila a říkala si, že je dost času. Když jsem si vzpomněla, že bych se tedy objednala, tak už bylo pozdě. Zklamaná jsem nebyla. Naštěstí jednu 3D fotku Alenky máme zhruba z 28. týdne těhotenství, kdy pan doktor při běžném ultrazvukovém vyšetření zkusil přepnout na 3D a měli jsme štěstí – rovnou udělal fotku a vytiskl ji.

S Klárkou jsme sice byli na 3D i s tatínkem, ale za hodinu, ano pan doktor byl tak trpělivý a strávil s námi hodinu, byla vidět jen jedna rozumná fotka. A to jsme byli ve správném rozmezí. Zrovna se stalo to, že měla Klárka ručičky před obličejem nebo tam překážela placenta. Takhle je to alespoň spravedlivé, že bude mít každá holčička po jedné 3D fotografii.

Jinak z běžné kontroly jsem se dozvěděla, že má Alenka již kilo. Pro mě to bylo spíše – teprve kilo? „Takže všechen ten váhový přírůstek je na mně?“,pokárala jsem pana doktora (samozřejmě z legrace). Samozřejmě vím, že něco váží placenta, plodová voda, zvětšená prsa (u mě tedy moc ne :-)), ale také hraje roli hmotnost zvětšeného krevního objemu.

Doma jsem se dívala do Klárčiny těhotenské průkazky, abych se podívala na váhové rozdíly mezi prvním a druhým těhotenstvím. Překvapilo mě, že téměř v každém týdnu těhotenství mám stejnou váhu – jak u Klárky, tak i u Alenky. Přitom mám nyní o dost větší bříško. Naštěstí jenom to bříško. Tloušťka mně nejde jinam – do rukou, stehen, boků, zadku. Mám vlastně malinko kulatější obličej, ale to jsem měla s Klárkou také. Ani nenatýkám, tak jsem spokojená.


Pavlína právě prožívá 36. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

22.8.2016 11:08  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist