Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z doslechu, bála jíst (to bylo samé – toto by těhotná neměla, tomuto je třeba se vyvarovat atd.).

Nyní jsem na pachy tolik přecitlivělá nebyla a s jídlem už to tolik radikálně neřeším. Hlavní tabu jsou pro mě plísňové sýry, syrová vejce a maso, ale jinak jím od všeho s mírou. Zatím přibírám velice pozvolna. Tím, že mám možnost porovnávat, podívala jsem se do těhotenské průkazky s Klárkou.

Myslela jsem si, kolik kil už jsem neměla v tuto dobu nahoře, ale ne. V 16. týdnu těhotenství jsem nabrala pouze 0,5 kila, v 19. týdnu těhotenství 2 kila. Bylo to dáno zřejmě úzkostmi se správným stravováním. Neuvěřitelné, jak člověk zapomíná a přitom to není tak dávno, kdy jsem byla těhotná s Klárkou. Nyní jsem na tom stejně, mám nahoře dvě kila. Necvičím, nemám bohužel hlídání. Když jsem zkoušela cvičit doma, tak to nemělo smysl, páč Klárka buď lezla pode mnou nebo přímo po mně (hlava, záda, nohy – zkrátka, jak se jí to hodilo). Je to docela prča. :o)

Kila nelezou nahoru, protože jsem v neustálém pohybu. Pokojík máme nahoře, většinu času trávíme dole, aby si babička nemyslela, že se jí straníme. Ovšem každou chvíli pro něco dobíhám nahoru a to i s Klárkou. Je to takový kruhový trénink. Tudle je to na záchod, potom zase převléknout, donést dudlík či lahvičku, přinést si zapomenutý telefon, ono se toho najde, proč stále chodit nahoru a dolů. Do toho chodíme každý den na procházku minimálně na hodinu, a to v každém počasí. Tedy kromě bouřky, tu jsme ale zatím během dne nezažily, takže opravdu za každého počasí.

Co se týká zvětšování objemu prsou, tak s Klárkou se nic převratného nestalo. Vždy jsem měla malá prsa a tak tomu zůstalo i během těhotenství. Upřímně jsem nedoufala, že tomu bude jinak nyní. No, a nezmýlila jsem se. Opět se nic překotného neděje. Musím ale uznat (pochválit se), že mám prsa stále pevná a pěkná. Přeci jen nějaké klady na menším poprsí jsou. :o)

S přibíráním je důležité promašťovat pokožku na bříšku, bocích, stehnech, zadečku a na prsou. Může se zdát být vše v pořádku a jednoho dne se probudíte a máte popraskanou kůži. Je lepší nic nezanedbat a preventivně se mazat. Nakoupila jsem si sedmero krémů proti striím. V prvním těhotenství jsem jich měla také tolik a všechny jsem je upotřebila.


Pavlína právě prožívá 22. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

12.5.2016 1:30  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist