Nedostatek času a únava jsou špatné kombinace

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak a je to tady. Přesně to, čeho jsem se obávala! Na psaní článků o druhém miminku nebude tolik času. Nyní jsem již v pátém měsíci a napsala jsem zatím jeden článek. Je sice pravda, že první článek jsem začala psát až od třetího měsíce, ale od té doby uběhlo dost času.

Příčinou není lenost, ale opravdu nedostatek času. Začala jsem totiž pracovat z domova. Přes den nemám vůbec, ale opravdu vůbec čas. Dopoledne se vaří, během Klárčina spánku (je to jen hodinka, někdy i necelá hodinka) musím udělat nějaké domácí práce (žehlení, prach, poklízení – vždy se něco najde), poté se jde ven, pak si hrajeme a ejhle, den už skončil.

Je to sice náročné, ale Klárka je moc hodná, tak to spolu zvládáme. V prvním trimestru jsem byla hodně unavená, což mě překvapilo. Slýchávala jsem od maminek, že jsou unavené, ale nedokázala jsem si to představit. Vždy jsem spíše překypovala elánem a energií. S Klárkou jsem také vše zvládala s přehledem. Ono těhotenství s Klárkou bylo celkově bez komplikací. Nebyla jsem unavená, nenatékaly mi nohy, neměla jsem změny nálad, žádné bolesti břicha, zkrátka nic, co jsem se dočetla či doslechla, že by se během těhotenství mohlo objevit. Zato nyní jsem byla hodně utahaná.

Zřejmě se na tom podepsala péče o Klárku. Je toho na jednoho člověka až až. Babička moc hlídací není, manžel chodí po práci na barák (stále rekonstruujeme). Dopadlo to tak, že jsem ji dávala uložit mezi šestou a sedmou a povětšinou usnula už s ní. Některé večery jsem se připravovala na výběrové řízení na onu práci z domova. Bylo potřeba prostudovat spoustu materiálů a projít několika náročnými koly. Nakonec jsem práci získala. To jsem zase mohla chodit spát brzo.

Úplně jsem se děsila, jak to budu vlastně zvládat, když čas na práci mám jen večer a ten prospím. Jedná se sice o nárazovou práci – je to hodnocení projektů, které přichází ve vlnách, ale toto období je potom na práci intenzivní. Říkala jsem panu doktorovi, že jsem velice unavená, že mě to trochu děsí, že jsem to doposud neznala. Doporučil mi těhotenské vitamíny.

Jsem obecně proti lékům, nerada si je dávám, to už musí být opravdu zle. S Klárkou jsem brala pouze kyselinu listovou a stačilo to. Nyní mi byly doporučeny dva druhy vitamínů. Nakonec jsem na to přistoupila. Zřejmě to pomohlo. Vydržím pracovat až do jedenácti a pak vstávám kolem půl sedmé ke Klárce. Možná jsem do toho skočila po hlavě a začala rovnou plavat, jak se říká. Nedala jsem prostor únavě, kupodivu to zabralo a přemohla jsem ji. Některé dny jsou sice horší, ale…

Doufám, že nyní se už k psaní článků opět dostanu. Nerada bych, aby bylo druhé miminko zklamané, že nemá žádnou památku na rozdíl od ségry.


Pavlína právě prožívá 21. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

6.5.2016 10:12  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist