Zapomněla jsem se pochlubit, jak jsem „chytrá“

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ První příkrmy se mohou podávat od ukončeného 4. měsíce. Žila jsem v domnění, že když se slaví narozeniny, tak se slaví jejich začátek. Např. slavím 20 let, je mně v ten den 20 let a pak 20 let a jeden den, 20 let a jeden měsíc, a půl roku, atd. Z toho jsem nabyla dojmu, že se jedná o začátek daného období a to přechází do začátku další etapy, tedy do začátku 21 let. Říkala jsem vždy od narozenin celý rok, že je mně 20 let. Jenže omyl! Den narozenin je konec 20 let. Slavím tedy konec daného období nikoliv začátek. Správně je mně od narozenin ten další vyšší věk, tedy 21 let. A až budu slavit narozeniny, budu slavit 21 ukončených let.

V domnění, že 4. měsíc je začátek daného věku, jsem vyčkávala na 5. měsíc s tím, že jeho počátkem se ukončí 4. měsíc. S příkrmem jsem díky tomu začala o měsíc později. Paní doktorka se naštěstí nezlobila. Říkala, že se to může stát. Zřejmě nejsem jediná takto smýšlející. Dokonce vím, že má kamarádka měla stejnou logiku uvažování. To mě potěšilo. No nic, zkrátka jsem se poučila a teprve od mých 33 let vím, že jsem v podstatě o rok starší, než jsem doposud předpokládala. Do toho mně ještě manžel sdělil, že jsem o dalších 9 měsíců starší, když započítám i pobyt v maminčině bříšku. :o)

Zpět k příkrmům. Doktora řekla, ať celý proces trochu urychlíme. Dávala jsem zeleninu, zeleninu s masem, dále ovoce v kratším po sobě jdoucím intervalu nežli by se jinak zavádělo. Klárka je velký jedlík a jí velice dobře. Doktorka nám dala manuál od kdy a jaké jídlo podávat. Nebylo tam však uvedeno, jaké množství. Ptala jsem se jí a ona řekla, že dle chuti. No jo, ale Klárka otevírá pusu stále. :o)

Se lžičkou už uměla pracovat od malička, jak jsme jí dávali vitamín D. I když zhruba prvních 5 soust nevěděla, jak jídlo posouvat dále do krku. Po chvilce na to přišla a papkala, jako by už měla praxi. Je sice pravda, že se zakuckala. Nejdříve to vypadalo děsivě. Babi s dědou mysleli, že ji povezou na pohotovost. Byla totiž v obličeji rudá a chvíli jí trvalo, než se nadechla. Já ji okamžitě čapla, vzala na ruku a poplácala po zádíčkách. Za chvíli to bylo dobré. Ona je Klárka tak trochu herečka. Naštěstí jsem měla načteno, že děti si občas přidávají.

12.6.2015 12:23  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist