Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem.

Nyní čekáme druhé miminko, avšak nečekali jsme, že by se to týkalo i mého nevlastního bratra (naši jsou rozvedení a bratr má jinou maminku). Řeknete si coby ne, jenže bratrovi je 22 let a jeho přítelkyni také. Miminko plánovali, nebyla to „nehoda“.

Ačkoliv takto mladí, už mají společné bydlení, vzali si půjčku na byt a pořídili si rodinné auto. Berou to vše narychlo – soudě tedy dle sebe. No co, hlavně, aby byli šťastní a vydrželo jim to. Hlavní důvod proč jejich očekávání miminka zmiňuji je fakt, že máme téměř stejný termín porodu (liší se o necelý týden). Když jsme to zjistili, dělali jsme si srandu, že se to odehrálo na společné zvrhlé párty. 🙂

Škoda, že bydlíme daleko od sebe, mohli jsme spolu trávit více času. Alespoň bych švagrovou vytáhla na procházky, když s Klárkou chodíme pravidelně každý den. Švagrová totiž moc na procházky nechodí, řekla bych, že skoro vůbec. Jinak dědovi (mému otci) dáváme obrázky z ultrazvuku, tak můžeme alespoň porovnávat velikost miminek.

Švagrová snáší těhotenství zcela odlišně. Je hodně unavená, polehává, bohužel stále kouří a rapidně přibírá. Když si to přemítám, jsem ráda, že mám více elánu, nekouřím a přibírám jen pozvolna. Ne, že bych se chtěla vytahovat, ale každý má tendenci se s někým porovnat, aby měl buď dobrý pocit, že dělá něco lépe, nebo aby měl naopak motivaci něco změnit.

Já se do švagrové trochu pouštím kvůli kouření. Nemám zapotřebí prudit, ale je mi to opravdu líto. Také jsem dříve kouřila, dlouho a docela dost, ale s očekáváním miminka jsem toho zanechala. Švagrová má bohužel jen výmluvy a kouří dál. Ano, je spousta maminek, co kouřila během těhotenství a porodila zdravé děti, ale proč to riskovat. Navíc očekávání miminka je skvělá příležitost a řekla bych, že i nejsilnější motivace, proč s kouřením skoncovat. Očividně to nezměním, tak se tím nebudu trápit.

Jak jsem psala na začátku, zažíváme baby boom. Až budou děti větší a sejdou se všichni u prababičky (mé babičky – snad se toho dožije), tak bude mít u sebe čtyři pravnoučata ve věkovém rozmezí necelé dva roky. To bude prima. Už se na to moc těším. A děda? Tomu tam občas necháme na hlídání všechna vnoučata – Klárku i ta dvě očekávaná miminka. Uvidíme, jak se s tím popere. 🙂


Pavlína právě prožívá 23. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

22.5.2016 10:32  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist