Plánovaný císařský řez

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Miminko se stále neotočilo. Byly mně proto poskytnuty dvě alternativy. Buď spontánní porod miminka v poloze koncem pánevním nebo plánovaný císařský řez. Dostala jsem k prostudování výhody a rizika každého ze zákroků. Upřímně se mně zdají být obě varianty hrozné.

V mém případě je možné podstoupit spontánní porod miminka v poloze koncem pánevním, neboť dle ultrazvuku nemá miminko omotánu pupeční šňůru kolem krku, hmotnost miminka je v rozmezí 2500 – 3500 g (Klárka by měla mít zhruba 3000 g), miminko naléhá k pánevnímu vchodu zadečkem a nikoliv kolínkem, nožkou nebo paží. Navíc má Klárka i menší hlavičku, tak by mělo údajně probíhat vše dobře.

Záleží však na mém rozhodnutí, jakou variantu budu preferovat. Po přečtení možných komplikací při spontánním porodu jsem se rozhodla pro císařský řez. Možná komplikace při spontánním porodu je např. stažení porodnické branky před porodem hlavičky a následné poškození miminka nedostatkem kyslíku, možné poranění plodu při jeho cestě pánví, vztyčení ruček atd. Nerada bych to naše drobátko traumatizovala.

Stejně je neuvěřitelné, že si může žena (oba rodiče) zvolit datum, kdy přijde miminko na svět, že to neurčí přímo lékař. Plánovaný císařský řez se většinou dělá o týden dříve oproti předpokládanému termínu porodu. Lékař se s pacientkou domluví na termínu, kdy přesně k zákroku dojde.

Mohla jsem si vybrat termín v týdnu od 1. – 5. 12. Řekla jsem rovnou prvního, ať se narodí na začátku měsíce. V ten den, bylo již více operací, tak jsme se raději rozhodli pro 2.12. O víkendu jsem se dozvěděla, že babička z manželovi strany by si přála, aby se miminko narodilo 5. 12., což byl datum
narození jejího manžela, který se bohužel příchodu miminka nedožil. Říká, že by bylo pěkné, kdyby se narodilo stejně jako děda, když už nebude mít tu čest se s ním poznat.

Babička vlastně ani neví, že miminko přijde na svět císařským řezem, nechtěli jsme ji tím zatěžovat. Napadlo mě, že se zkusím v nemocnici zeptat, zda by šlo ještě termín změnit na toho 5. 12., aby měla babička radost. Navíc to bude i pohodlné pro tatínka, neboť to bude pátek a může tak v klidu slavit narození potomka a v klidu se druhý den prospat. :o)

26.11.2014 4:20  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist