Tolerance k těhotným – a jako proč?

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jsem na konci 5. měsíce těhotenství. Bříško pomalu roste a je již vidět. Začínám si užívat pocit těhotenství. Nemusím to sdělovat jako novinku, neboť je to patrné. Nebo snad ne? Myslí si ostatní, že jsem jen přibrala? Někteří zřejmě ano, například kolegyně v práci. Když se začalo šířit po kancelářích, že budu maminka, přišla mi pogratulovat a přiznala se, že si jen myslela, že jsem přibrala.

V MHD mě považují nejspíše všichni za holku, co má větší pupek. Nikdo mě nepouští sedat. Dumali jsme se známými, čím to je. Máme dvě teorie. Buď mají cestující předešlé zkušenosti, že pustili sednout těhotnou, a ejhle, paní byla jen korpulentnější, a nebo se bojí, že by takováto situace mohla nastat, když si nejsou zcela jisti, zda dotyčná je či není těhotná. Druhá varianta je, že jsou bezohlední a špatně vychovaní. Kolegyně má ještě třetí verzi, že jsou cestující začtení, dělají něco na mobilu/tabletu a ani si nevšimnou stojící těhulky.

Každopádně přítel přišel s myšlenkou, že mně objedná triko, na které nechá dodat potisk: Nejsem tlustá, jsem těhotná. Ovšem, kdyby mě stále nikdo nepouštěl sednout, cítila bych se trapně a navíc bych si udělala hodně nepěkný obrázek o naší společnosti, což nechci. I když je pravda, že mě chování, lépe řečeno nevychování, cestujících mrzí a často až zaráží. Kde jsou ty dobré mravy, kam se poděly?

Jinak, co prý zaručeně funguje, je chodit s berlemi. To se zvedá několik lidí najednou, aby dotyčného pustili sednout. Lámat nohu si však nehodlám. :o)

15.8.2014 2:17  | autor: Pavlína
Více o tématu: nikdo

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist