Mimi LIVE! (48): Na hlad dáváme čípek

Jonášek tento týden stále bojoval se zánětem ouška. Koupání ve vaně ani focení v ateliéru nezlepšilo jeho náladu. Šíma si musí zvykat na péči tatínka, protože máma nastoupila do práce. Jak to zvládají? S heslem „bordel v bytě – šťastné dítě“ jde vše s úsměvem.

Milé maminky a tatínkové, snažilky i všichni ostatní, kdo nás čtete,

k dnešku snad konečně můžu říct, že je Jonda zdravý a zánět středního ucha, o kterém jsem minule psala, je už za námi. Docela to trvalo a já jsem poměrně netrpělivá, proto s tím bylo spojeno pár méně příjemných okamžiků.

Nepodařené focení

Následující den po druhé kontrole na ušním bylo domluvené focení pro Babyweb v ateliéru Fotopromě. Koná se zhruba jednou za čtvrt roku a domlouvá se to vždy dost dopředu. Podle paní doktorky bylo ouško už zahojené a zdálo se, že je to zároveň první den, kdy Jonda nemá ani zvýšenou teplotu. Také vypadal, že mu je líp.

V daný den ráno ale lehce zvýšenou teplotu měl. Rušit focení na poslední chvíli se mi moc nechtělo, byla domluvená fotografka, vizážistka, šéfredaktorka, ateliér…, a protože Jondovi dopoledne bylo už dobře, alespoň mi tak připadal, odpoledne jsme vyrazili. Dokonce se mi podařilo šoupnout Jonáškův běžný denní rytmus trošku dopředu, aby se před focením prospal a byl odpočatý. K ničemu to ale nebylo. V ateliéru v záři reflektorů jenom brečel a brečel. Jindy se Jonášek fotil bez problémů, dokonce ho to bavilo. Mohli ho fotit i cizí lidé a mě vedle líčit vizážistka, vůbec se nebál. Ale tentokrát náladu na focení teda neměl. Nakonec se udělalo jen pár fotek a focení se muselo utnout, nemělo to smysl.

Dozvuky nemoci

Jonáškovi prostě ještě nebylo dobře a já jsem to neodhadla. Zvýšené teploty a zhoršená nálada se s ním táhly ostatně ještě několik následujících dní, ačkoliv ouško už vypadalo v pořádku. Možná to způsobila antibiotika, která musel brát celý týden, nebo to byly dozvuky nemoci, která si vyžádala určitý čas. Celkově to trvalo víc než týden, než se dalo říct, že je Jonášek zase ve své kůži.

Noční zmatkování

Zazmatkovala jsem i jednu z nocí, když se vzbudil a plakal. Lekla jsem se, že mu zase není dobře nebo ho trápí zvýšená teplota a dala jsem mu čípek, který sráží teplotu i zklidňuje, aby mu pomohl líp spát. Během nemoci jsme mu jej na noc několikrát dali. V náručí jsem ho pak uspala, ale po 10 minutách byl vzhůru zase. Teprve pak mě napadlo zkusit to, co mě mělo napadnout jako první – dát mu mlíko. Vypil ho a krásně spal až do rána. On má jednoduše hlad a já mu cpu čípek.-)

Strach z koupání

Pár dní před tím, než dostal zánět středního ucha, se Jonda začal bát koupání. Vůbec netušíme proč, do té doby koupání miloval a najednou, když jsme ho dali do vany, strašně brečel. Když to trvalo třetí den po sobě a nelepšilo se, tak jsem se začala koupat s ním. Naštěstí neplakal a po několika dnech společného koupání jsme ho zkusili dát do vany zase samotného a bylo to v pohodě, jako dřív. Co se to s ním dělo? Mohlo to souviset s tím ouškem?

Už je dobře

Nadále bojujeme s jídlem, každé krmení je o nervy. Třikrát lžičku odmítne a jednou si dá. Když si hraje a na krmení nemyslí, je to lepší. Ale hlavně že už je zdravý. Na jeho náladě to jde moc a moc poznat. Pokračuje v pokusech o chození, kolem nábytku už běhá jako čertík, stačí mu opírat se o zeď a už se ani nemusí držet. Jsme zvědaví, kdy se pustí do prostoru.

Přeju vám všem krásný týden a ať se vám nemoci vyhýbají obloukem. Těším se zase příští pátek.

Vaše Bára

Jonáškovo video.


Milí rodiče,

v minulém týdnu jsme si opět vyzkoušeli, jak to se Šímou zvládne sám tatínek, protože se mi naskytla příležitost pracovat dvě odpoledne v týdnu.

Samozřejmě jsem měla velké obavy, ale nakonec to bude prospívat všem. Já jsem se skvěle odreagovala, a jelikož svou práci mám moc ráda, tak jsem zase spokojenější, že se dostanu více mezi lidi. Šimonek si zase musí zvykat, že nebudeme pořád spolu a že má taky jiné lidi, na které se může spolehnout. Nakonec i taťka to zvládl na jedničku, a když jsem přišla domů, divil se, že jsem se vrátila tak brzy, a Šíma mě asi považoval za zrádce, takže ke mně ani nechtěl jít.

Taky poslední dobou začínám chápat, proč se říká: „Bordel v bytě, spokojené dítě!“ U nás to totiž pořád vypadá, že právě bouchla bomba. Šíma rozhazuje a vyhazuje z úložných prostorů vše, k čemu se dostane. Dokonce mi asistuje i při tom, když vytahuji prádlo z pračky, a i to se mu už povedlo vyházet z koše, než jsem ho stihla pověsit. Přišel na to, že kolíčky dělají randál, když padají na zem. O zábavu je tedy postaráno.

Začal trochu zlobit při krmení. Většinou vydrží v židličce pět minut a potom už se nudí, tak si v sedačce klekne a snaží se dostat na stůl, který je hned vedle. Když ho odsunu, chytí se mě za tričko a nepustí se, dokud jej nevytáhnu. Pak ho dokrmuju tak, že za ním běhám a snažím se mu dát do pusy lžičku s přesnídávkou nebo chleba s máslem. Na ten si dost potrpí, proto jsem pečivo zařadila do každodenního jídelníčku a dostává jej před kojením večer, aby se na noc dobře zasytil.

Koupání už taky není taková zábava jako dříve. Teď už chce vědět, co je na okrajích vany. Taťka ho zabavil a vlezl si do vany s ním. Zpočátku se mu to moc nezdálo, ale nakonec mu to nevadilo. Blíží se nám konec kurzu plavání a Šíma udělal od začátku velký pokrok. První hodinu téměř celou proplakal a dnes už se do vody těší, zbožňuje sprchování a potápí se, jako by to dělal pořád. Přihlásili jsme se do jiného kurzu, ve kterém si děti hrají ve vodě. Těším se, že poznáme opět něco nového.

Pořídili jsme si golfový kočárek, protože se zlepšujícím se počasím plánuju výlety do zoo a za kamarády. Bála jsem se, že se v něm Šimonkovi nebude líbit, protože nemá rád změny, ale vyzkoušeli jsme ho hned po plavání. Byl tak unavený, že usnul během dvou minut a bylo mu úplně jedno, jestli je to jeho kočárek nebo nějaký jiný.

Příjemné čekání na jaro všem maminkám a tatínkům přeje

Vaše Julie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist