Mimi LIVE! Toby (7): Úsměv za pochvalu

Jak se malý Toby vypořádal s ekzémem a jak pokračuje jeho adaptace na jesličky? Gábina má před spaním novou aktivitu. Místo povídání s Tobískem, který po celodenních zážitcích usíná během minutky, si se zájmem čte jeho „jesličkový deník“.

Milí čtenáři,

máme za sebou první dny v jesličkách! První den jsme ho vezli do jesliček spolu s Michelem… Jakmile jsme ho vysadili, ujala se ho jeho „hlídací teta“. Museli jsme také dovézt plenky, vlhčené ubrousky atd… V některých jesličkách nemusíte dávat plenky, ale platí se o to větší denní taxa. Trošku nevýhodu v tom vidím, že pak se používají druhy plenek a vlhčených ubrousků podle uvážení jesliček, ne rodičů. Zjistila jsem, že Toby a jeho citlivá pokožka snese totiž jen ubrousky absolutně bez parfému, a tak jsem ráda, že mu „tety“ utírají zadeček těmi jeho ubrousky.

Když jsem si včera Tobyho v jesličkách vyzvedávala, opět mi ho donesla jeho hlídací teta. Měla ho v náručí a říkala mu, jaký je to hodný kluk, a Toby se smál na celé kolo. Je to typický chlap, má rád chválu! To mě utvrdilo v tom, že je Tobísek v jesličkách rád… Vypadal opravdu šťastně! A když jsem ho posadila do auta, chtěl si hrozně moc povídat. Nejspíš měl plno zážitků! Zatímco já jsem řídila, Toby si na zadní sedačce povídal s hračkami.

Doma obyčejně Tobísek během dne docela dost spal a večer pak usínal až kolem půl desáté. Po včerejším dni v jesličkách to Toby zabalil už v půl osmé večer! Položila jsem si ho na kojící polštář, připravená, že si s ním budu povídat… rád poslouchá a směje se u toho… ale ani jsem nestačila vyřknout první větu a Tobymu se začaly klížit oči a po minutě byl tuhý jako dřevo! Takové jesličky dají člověku zabrat! Hned jsem ho zvěčnila a obrázek spícího Tobyho najdete v mé fotogalerii.

S tetami v jesličkách také sdílíme „deníček“. Je v něm napsáno, kdy a kolik toho Toby snědl, jak dlouho spinkal a jestli vykonal velkou potřebu… Takže teď každý večer čteme, co náš Tobísek celý den dělal.

Minule jsem se zmiňovala o atopickém ekzému, který se malému objevil na obličeji. Později jsme našli flíčky také na loktech. Zašli jsme přímo za kožní lékařkou. Nechala nám pro malého namíchat krém z mandlového oleje a vazelíny. A pokožku má opravdu mnohem lepší, hebkou… opravdu takovou miminkovskou. Můj přítel v mládí hodně trpěl na sennou rýmu, pak bral nějakou dobu homeopatika a vše se zlepšilo. Paní doktorka na kožním nám řekla, že malý tedy bude podle všeho více náchylný k alergiím, senné rýmě, astmatu…

Všichni mi z Čech hlásí tropická vedra a já jim říkám, ať mi je pošlou do Belgie! Tady ještě léto nezačalo!!! Chtěla jsem si nakoupit nějaké pěkné letní oblečení… a konečně vyndat ze skříně to těhotenské, ale nějak nevím, kdy bych to v tom belgickém létě unosila.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist