Mimi LIVE! Toby (8): Jak se mluví se stromy?

Gábina začala malého Tobyho přikrmovat, a i když to zpočátku vypadalo, že zelenina malému moc nejede, po pár dnech si již od Gabčiny sestry vysloužil přezdívku Otesánek. Pokroky dělá malý Toby i v jiných oblastech: Komunikuje se stromy, posiluje a chrochtá.

Milí čtenáři,

Máme doma malého pozorovatele stromů! Vyrážíme s Tobym pravidelně na večerní procházky, a protože už se nám sotva vejde do klasického kočárku s korbou, necháváme ho vozit se ve sporťáku. Je ještě malinký na to, aby seděl, takže zatím jezdí jen ve vodorovné poloze. Ale o to víc se mu to líbí, dívá se kolem sebe a nejvíc ho zajímají stromy. Kombinace stromu a větru je jeho oblíbená. Upřeně se na ně dívá a povídá si s nimi. Každý večer si tedy vyrážíme „pokecat se stromy“.

Do Belgie ještě léto nedorazilo a možná i proto nás všechny v práci i doma přepadlo nachlazení. V tu chvíli si přeji, aby Toby byl ve věku, kdy se bude umět sám vysmrkat, protože s odsávačkou není moc kamarád. Vlastně je to nespravedlivé, že máma je vždycky ta osoba, která vykonává všechny neoblíbené úkony – odsávání, střihání nehtů, čištění oušek… a po tom všem se ukáže v dohledu táta a Toby má pusu od ucha k uchu.

Minulou noc mě vzbudilo jakési chrochtání a chraptěni, které se ozývalo z postýlky. Hned jsem rozsvítila a Toby se prostě rozhodl, že si v noci trošku popase koníčky a překulil se ze zad na bříško. Protože má ale rýmu, svěděl ho nos, a proto to chrochtání. Cestovat v postýlce už začal před pár týdny, teď se začíná sám obracet nejen na bok, ale i na bříško.

Vůbec se mu teď nelíbí hraní v poloze vleže… pořád se snaží přitahovat a sedat si. Dělá to tak usilovně, že za chvíli bude mít břišní svaly vypracované do pověstného pekáče buchet.

Zatímco já trávím dny v práci, Toby si dočasně užívá své české babičky a tety, které se na týden usadily v našem domě. Je to paráda přijít z práce, mít navařeno, uklizeno a vědět, že o malého bylo vzorně postaráno.

Každý, kdo Tobíska vidí, tipuje, že je mnohem starší… nevím, kam až nám poroste, protože ve čtyřech měsících měří 70 cm a váží 7,6 kg. Mlíčko už mu přestává stačit, tak jsme začali se zeleninou a ovocem. Nejdříve se na zeleninu tedy nějak zvlášť netvářil… dělal ksichtíky, jako bychom ho krmili citronem! A jedl stylem „mlýnek“. Vše, co šlo do pusinky, šlo také ven. Ale trpělivost růže přináší a nyní už Toby zeleninu přímo hltá. Sní svou porci a po chvíli musíme dokrmovat ještě mlékem. Ovoce bylo jeho oblíbené hned od začátku. Taková hruška s jablíčkem… to bych si dala klidně i já. Všechny jeho příkrmy mu vařím čerstvé, nekupujeme přesnídávky ve skleničkách. Není to zase tolik práce a můžu kombinovat různé příchutě. Dáváme brambory, brokolici, mrkev, pastinák, cuketu, lilek, fenykl a občas mu jídlo ochutím nějakou bylinkou. Z ovoce vybírám zatím jen to naše evropské.

Má sestra už malého přezdívá Otesánek, za chvíli sní snad celou rodinu… podle velikosti oblečení, které Tobymu kupuji, to vypadá, že doma máme miminko ve věku 9–12 měsíců.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist