Mimi LIVE! Toby (4): Rybář nebo fotbalista?

Jak strávila Gábina dovolenou ve své rodné zemi a čemu se přiučil její přítel? Jak si rozuměl Tobísek se svými malými sestřenicemi a proč z něho bude už příští rok rybář?

Milí čtenáři,

naše dovolená v Čechách utekla jako voda a my vám opět píšeme z prosluněné Belgie.

Cesta autem do Čech, ze které jsem měla hrůzu, nám trvala déle než obvykle kvůli přestávkám na krmení a protáhnutí, ale Toby většinu cesty stejně prospal. Nebo povídal… Zrovna objevil, že do pusinky se nejen dají nacpat téměř celé pěstičky, ale také se díky ní dají vyluzovat všelijaké zvuky.

A Toby nezahálí a vyluzuje je! Občas jakoby zpíval s úsměvem na tváři, jindy to vypadá, že si s vážným výrazem ve tváři stěžuje. Povídání se z daleka neomezovalo pouze na jízdu autem. Pravidelně ho povídání baví i brzy ráno… velmi brzy. Většinou kolem čtvrté hodiny ranní měl vyspáno a brebentil si sám se sebou v postýlce.

Naše dovolená se odehrávala v duchu procházek a dní strávených venku na čerstvém vzduchu. Počasí nám přálo po celou dobu našeho pobytu a my jsme mohli konečně vytáhnout letní oblečení.

Stihli jsme také fotografování ve Fotopromě. Slečna fotografka byla milá a bylo vidět, že má s fotografováním malých dětí hodně zkušeností. Během focení ale na Tobyho padla únava, začal plakat a už se nám moc pěkných obrázků ukořistit nepodařilo. Asi z něj žádná mediální hvězda nebude. 🙂

Můj přítel během pobytu v Čechách odposlouchával více a více českých slov. Zaujalo ho slovo „maminka“. Večer jsem ho přistihla, jak Tobymu česky říká, že jsem jeho maminka. Hned jsem se ho zeptala, co je tedy on, abych vyzkoušela jeho češtinu, a z Michela logicky vypadlo: „papinka!“ Ačkoli je můj přítel na cizí jazyky velice nadaný, čeština zřejmě bude nad jeho možnosti.

Oba moji rodiče si Tobyho opravdu užívali. Byl neustále centrem pozornosti a můj taťka, vášnivý rybář, už si maloval, jak s ním bude Toby příští rok sedět v létě u rybníku a chytat ryby. Vypadá to, že budoucnost už má zpečetěnou. Rybář po dědovi a fotbalista po tátovi… nebo po papinkovi?

Tobísek také konečně osobně poznal své dvě malé sestřenice – Viktorku a Klárku. Viktorka, přestože je již šestiměsíční, je skoro stejně velká jako Toby! A u Klárky (kde je věkový rozdíl pouhé tři dny) jsme hned usoudili, že jsou příbuzní, protože si místo pozdravu svorně obě miminka ihned strčila pěstičky do pusy! Obě jeho setkání jsme zvěčnili a na výsledky se můžete podívat v naší soukromé fotogalerii.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

Gábina

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist