Mimi LIVE! Toby (2): Čahoun s náloží

Malý Toby roste jako z vody a má rád, když mu někdo vypráví. Gábinu potěšila návštěva z Čech, která nepustí Tobíska z ruky.

Milí čtenáři,

tento týden máme doma návštěvu. Přijely se na nás na pár dní podívat babička a teta z Čech. Už skoro probíhají boje o to, kdo se s malým dříve pomazlí. Pouze přebalování není zrovna silnou stránkou naší tety. Jakmile se v plence objeví větší nálož, už se Tobísek mé sestře nezdá tak roztomilý. 🙂

Toby velice rád poslouchá vyprávění. Nejradši má vyprávění babičky, která mu říká, že ho všichni zlobíme a on je přitom takový malý a roztomilý bobeček…, a Tobísek s ní očividně souhlasí, a kdyby mohl, tak by snad i přikyvoval!

A zatímco se Toby doteď usmíval hlavně ze spaní, už jsme ulovili i jeho první opravdový úsměv během bdění. Tedy alespoň si myslím, že to byl úsměv nebo pokus o něj. Stále více ho zajímají hračky a čím hlasitější a barevnější, tím lépe. Oblíbený je tancující medvídek Pú. Vypadá to, že Tobyho ta dokola se opakující písnička nikdy neomrzí, mně zní v uších snad i v noci.

V Belgii existuje organizace, která se v překladu nazývá „Dítě a rodina“. První návštěva zdravotní sestry Sofie proběhla již v nemocnici, kde jsme se domluvili na dalších návštěvách. Už proběhly dvě, sestřička se nás vždy zeptala, jestli máme nějaké otázky. Ale protože je Tobísek opravdu zlaté miminko, žádné jsem neměla. Těšila jsem se, kolik už měří a váží. Dva dny po jeho měsíčních „narozeninách“ měřil 59 centimetrů a vážil 5 kilogramů. Podle tabulky v brožurce, kterou jsem dostala od Sofie, je Toby trošku nad průměrem. Bude z něj čahoun! Tato organizace provádí také očkování dětí, první nás čeká v květnu.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou

Gábina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist