Mimi LIVE! Jakub a Šimon (3): Chybí mi šest rukou

Šimon si zatím povídá hlavně sám pro sebe a překvapil celou rodinu, když se překulil na bříško. Kuba je naopak velmi upovídaný a rád si hraje s hračkami na hrazdičce.

Ahoj všem čtenářkám,

všechno je jinak. 🙂 V minulých článcích jsem psala, že je Šimon lenivější a nic moc se mu nechce, ale Šimonek překvapil. Rozdíly mezi kluky jsou skutečně veliké – Kuba je upovídaný, má rád hračky a už si je cíleně na hrazdičce chytá. Šimona hračky vůbec neberou, k dění kolem sebe asi nemá moc co říct, ale sám se sebou už si popovídá. Hlavně se však minulý týden poprvé sám překulil na bříško a moooc se mu tam líbí :-).

Je opravdu vidět, že našel nový rozměr pohledu na svět. Rozhlíží se kolem sebe, všechno pozoruje, i když jdu poměrně daleko od nich, tak se za mnou otočí, a když na kluky zavolám, oba se usmějí. Kubovi se na bříšku zase tolik nelíbí a musím ho na něj vždy otočit já.

Umělá strava stále dělá divy a Kuba je už o kilo těžší. Má naducané tvářičky a tělíčko plné faldíků, Šimon je taková houžvička, ale je o dva centimetry delší.

Také jsme byli na tříměsíční prohlídce u paní doktorky. Kluky prohlédla, pochválila je, a ačkoli jsou každý vývojově hodně jinak, říkala, že ani u jednoho nevidí zatím žádný problém. Tak doufám, že to tak půjde i dál. 🙂 Kluci dostali první hexavakcínu a za měsíc jdeme na druhou. Rozhodla jsem se, že je k tomu nechám naočkovat i proti pneumokokům, takže příště dostanou hned dvě injekce najednou.

Byli jsme i na kontrole kyčlí a pořád je vše v pořádku, poslední kontrola nás tedy čeká až po prázdninách.

Hanka

Co na to tatínek?

Když se nám narodil Matýsek, tak jsme si ho jen předávali v náručí, všichni jsme si s ním povídali a hráli si. Teď se narodila dvojčata a já jsem zjistil, že mi chybí asi tak šest rukou a dvě další pusy. 🙂 Jak ale kluci rostou, tak se to jen zlepšuje. Dnes ráno, když jsem odcházel do práce, na mě oba z postele (protože takhle po ránu už se vyvalují u maminky) jukali a smáli se na celé kolo. A hned bylo ráno hezčí.

Více o tématu: dvojčatahračkyklucistrava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist