Mimi LIVE! Toby (6): Neklidný nástup do práce i první hlídání

Gábina si svůj první den v práci moc neužila. Proč malého Tobíska trápí únava a jaký dojem má Gábina z návštěvy jesliček, kam již brzy začne Toby „chodit“?

Milí čtenáři,

po třech měsících na mateřské dovolené jsem se opět zapojila do pracovního procesu. A Tobíska si užívají babička s dědou. Bohužel první den bez Tobyho neproběhl úplně podle mých představ. Tobísek byl unavený a potřeboval během dopoledne spinkat. Místo toho babička usoudila, že malý chce jíst. Tobískovi se to samozřejmě nelíbilo a plakal o to víc.

Nakonec to vypadalo, že ho jeho prarodiče snad vezmou k doktorovi, protože pláče. A on přitom jen potřeboval spát… Během mého prvního pracovního dne jsem tedy opravdu místo přestávky na oběd jela za Tobískem, abych se s ním pomazlila, nakrmila ho a uspala. Když jsem si ho vyzvedávala později odpoledne, byl už odpočatý a usměvavý. Naštěstí další dny probíhaly v pohodě, a když Tobyho ráno vysazuji u babičky a dědy, poznává je a usmívá se na ně…

Tobyho únava během posledních dnů a týdnů má svou příčinu. A tou je s největší pravděpodobností atopický ekzém. Včera večer jsme absolvovali konzultaci u doktorky, která naši obavu potvrdila. Během posledních týdnů byla Tobyho pokožka na obličeji každým dnem sušší a drsnější. Mazali jsme krémy, ale pokožka se opět rychle vysušila. Nejhorší ale je, že ekzém je vysoce svědivý a Toby se ručičkami škrábe na tvářích a ouškách, a to i během noci, proto ta únava. Dostali jsme nějaké masti a doporučení na krémy. Zatím používáme mast s nejnižším možným obsahem kortikoidu. I tak se smí používat jen pět dní, tak doufám, že se vše obrátí k lepšímu a my už nebudeme muset po kortikoidech sáhnout. Máte také zkušenosti s atopickým ekzémem u vašeho miminka? Co se vám osvědčilo?

Minulý týden u nás ještě proběhla návštěva jesliček. Zavítali jsme tam v době, kdy děti spaly. Občas jsme zahlédli v postýlkách jen vykukující nohu zpod deky. Tak tohle teď budou Tobyho kamarádi. Poznali jsme také dvě „tety“, které se starají o nejmenší děti. I když vím, že to jsou profesionálové a že se o Tobyho postarají, stejně mám trošku divný pocit… Chtěla bych ho mít u sebe. Ale o to víc se mu budu věnovat během víkendu. Pracuji také na zkrácený úvazek, takže každý pátek bude jen a jen náš!

Mějte se krásně a za dva týdny opět na napsanou.

Gábina

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist