Klub těhulek (41): První poslíčci a svatební plány

Petra začíná organizovat svatbu a trénuje rodičovství se svou malou neteří. Lucku už navštívili první poslíčci a tak rychle dokupuje věci pro miminko a balí věci do porodnice.

PETRA VE 24. TÝDNU:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

tento týden k nám dorazila naše pětiletá neteř a musím říct, že obdivuji všechny těhotné maminky s dětmi. Ačkoliv je Natálka úplně hodňoučká, jsem každý večer absolutně unavená.

Snažím se s ní trávit celý den, aby se nenudila, ale abych řekla pravdu, vůbec netuším, co takové holčičky baví, ale snažím se, jak můžu. Vozíme kočárek, staráme se o panenky, o pejsky a jezdíme na výlety. Také malujeme a luštíme různé hlavolamy. To Natálku moc baví. Dnes vyrazíme společně do ZOO, kde na nás počká i přítel. Pevně doufám, že nebude pršet. Zítra plánujeme výlet vláčkem, ale až podle počasí se rozhodneme kam.

Museli jsme vyřešit problém, jak bude spinkat sama, protože doma je zvyklá spinkat s rodiči. První noc u ní zůstal přítel, ale další noci jsem jí přečetla pohádku, naskákali k ní mopsíci a spinkala celou noc krásně sama. Dnes společně vyrážíme koupit těhotenskou podprsenku. Ty podprsenky, co jsem si nakoupila, jsou mi už zase malé a začala mě pořádně bolet záda. Budu si muset asi koupit největší velikost a budu doufat, že se prsa časem zase zmenší. I když je to tento týden náročné, čím dál víc se těším na to, až tu bude naše holčička s námi a budeme vše podnikat s ní. Velkým tématem je u nás teď svatební cesta. Řešíme, jak sedmiměsíční miminko zvládne let letadlem, nemáte s tím nějaké zkušenosti?

Hodně mě i nadále trápí bolesti v podbřišku. Jsou stále silnější. Občas se mi zdá, že je to podobné, jako kdyby mě bolelo slepé střevo. Většinou mě to chytne večer a do rána to pak přejde. Příští pátek budu mít zase poradnu, tak se na to pro jistotu znovu zeptám.

O víkendu jsme se s přítelem byli podívat na místě, kde bychom chtěli mít svatbu. Líbilo se nám, takže už je vybráno. Další místa už ani vidět nechceme. Pojedeme se tam ještě podívat s rodiči a taky chceme vyzkoušet, jak tam vaří a pak už zamluvíme termín. Chceme mít svatbu venku na statku, ale je tam i prostor, kde se dá dobře schovat před deštěm. Všechno kolem svatby bych chtěla mít vyřešené do konce léta, protože pak by to bylo s Gabrielkou náročné.

Příští týden vám napíšu, jak jsme s Natálkou celý týden společně zvládly.

Mějte se krásně

Vaše Petra


LUCIE VE 35. TÝDNU:

Zdravím maminky a těhulky.

V sobotu jsem měla své první poslíčky a abych pravdu řekla, docela mě vyděsily. Vždyť já ještě nemám nic připravené!

Tím myslím tašku do porodnice a spoustu všech věcí pro Lilianku. Tak jsme s manželem udělali seznam toho,co je potřeba ještě opatřit a vyrazili jsme na nákupy. Chybělo nám toho docela dost od kosmetiky přes plínky až po vybavení do kočárku. Na nákupy jsme odjeli kolem dvanácté a domů jsme se vrátili až k sedmé hodině. Dokoupili jsme snad všechno, co budeme v prvních dnech a týdnech pro Lilianku potřebovat. Teď mě čeká další úkol. Musím konečně vyprat a vyžehlit a zkompletovat si všechno do porodnice. Manžela zase čeká smontování postýlky. Má na to prý dost času, tak jsem tedy na něj zvědavá.

Poslední dobou si připadám hodně neohrabaná. Když mi něco upadne, je nadlidský úkol to sebrat a o nějaké eleganci pohybu si můžu nechat jen zdát. Dveře do auta si zatím zvládnu otevřít sama a dokonce se i pohodlně usadím, ale zavřít za mnou musí někdo jiný. A takhle bych mohla pokračovat dál. Každá těhule ví, jak moc dokáže bříško překážet. Pro mě je nejhorší přetočit se v posteli z boku na bok. To se mohu vždycky uvzdychat, ufunět a uauvajskovat. Každé přerovnání mě spolehlivě probudí, a když už jsem vzhůru, tak se mi samozřejně začne chtít na WC. Ale teď to naštěstí vypadá, že jsem se asi naučila spát celou noc na jednom boku, protože jsem se už pět dní za sebou neprobudila a děkuji za to všem bohům. Tedy jestli nějací existují. Od kamarádek těhulek a maminek vím, jak krizový může být spánek ke konci těhotenství, takže si vlastně ani nemám na co stěžovat. Občasné noční návštěvy WC jsou nic proti tomu, kdybych třeba celou noc nemohla zabrat. Všechny ženy, které mají tu smůlu, upřímně lituji!

Přeji krásný týden.

Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist