Přetáčení dítěte

DOTAZ TÝDNE. Máme 5,5 měsíčního chlapečka. Ve 4 měsících se naučil otáčet na bříško, a pokud ho na zádíčkách "nebavím", je na bříšku kdykoli může. Problém nastává u večerního uspávání a v noci, kdy má problémy s usínáním právě proto, že se neustále přetáčí - ale na bříšku nespí. I v noci, když má asi mělčí spánek, se otáčí a tím se budí. Usne vždy až po kojení (teď asi 3x za noc) které ho zklidní. Dřív prospal téměř celou noc, budil se jen 1x. Přes den tyto problémy nemá ani když spí v postýlce. Můžete mi poradit nějakou metodu jak dítě udržet na zádech? Lenka

MUDr. Martin Gregora

Žádná metoda není, nebo by nebyla vhodná. Je dobře, že se přetáčí, je to výraz jeho pohybových dovedností a ani kdyby v tomto věku spal na bříšku, tak by to již nevadilo.
Takže bych nedělal nic, a to že se častěji v noci budí na pití, není způsobeno přetáčením, ale možná větší potřebou pít v období rychlejšího růstu.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, moje dcerka 6m se také pořád přetáčí na bříško a když leží na bříšku tak se otáčí dokola,ale v noci spí normálně na zádech ,mám jí ve spacím vaku ,možná by to pomohlo v tom se totiž nepřetočí,alespoň zatím se jí to nepovedlo :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den ,s uspáváním své osmiměsíční dcery mám taky problém,díky tomu,že se v postýlce pořád přetáčí na bříško.

Ale stačí,když jí pak vezmu k sobě. To usne hned.Poté ji stačí vrátit do postýlky. V noci se to aspoň 1x opakuje,ale holt to musíme vydržet.

Hlavně,že máme děti zdravé. 

 

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené