Odchod na mateřskou dovolenou

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Kdy jít na mateřskou? Co nejdříve? Co nejpozději? Samozřejmě je to na každé mamince, jejím zdravotním stavu a jejím vlastním uvážením.

Já jsem si říkala, že bych se doma nejspíše nudila. I když ne zcela. Zařizování všeho, co je spojené s příchodem miminka zaměstná až, až. Každopádně jsem si říkala, že když je mi dobře a nemám žádné zdravotní potíže, tak se budu snažit ještě do rodinného rozpočtu přispět, když pak bude dosti omezený.

Můj praktický lékař sice doporučoval, že bych měla jít na nemocenskou již v září, abychom předešli případným nachlazením či chřipkové viróze, ale nebývám skoro vůbec nemocná, tak toho nevyužiji. Navíc letošní září bylo krásné a říjen bude zřejmě také spíše teplejší.

Když se nad otázkou odchodu na mateřskou dovolenou zamýšlím, tak to v práci velice rychle ubíhá. Stále je co dělat a člověk se rozhodně nenudí. Jsem v kontaktu se skvělými kolegy, za což jsem velice ráda. Co mě však trápí je, že moje pracovní smlouva je na dobu určitou. Měla by mně skončit příští rok v době mé rodičovské. Zatím to v práci nevypadá, že by bylo možné smlouvu prodloužit. To je nemilé, nechce se mi během rodičovské, vyřizovat nutnou administrativu na pracovním úřadě. Nehledě na to, kdybych chtěla mít druhé děťátko, jako že jsme o tom s manželem uvažovali, neměla bych již nárok na 2. mateřskou, neboť tu vyplácí zaměstnavatel. No, a rodičovskou bych si nemohla zvolit sama, ale byla by mně přidělena automaticky 4 letá, což mi nevyhovuje.

Je více než jasné, že mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou je velká jistota a odpadává tím spousta starostí. Mám strach, že po X letech doma budu na pracovním trhu tak trochu nechtěná. No, jak to vypadá, musím čekat a doufat, že to dobře dopadne. Nebudu se tím nyní trápit, když to sama nijak ovlivnit nemohu. Ono má vše svá řešení, své klady a zápory. Uvidíme, co pro mi osud přichystá.

7.10.2014 4:30  | autor: Pavlína
Více o tématu: miminka

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist