Pohyb v těhotenství

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Konečně cítím pohyby. Dost opožděně, ale přece. Je to prima pocit. Uklidňuje mě to, že je miminko v pořádku, že opravdu žije.

Chodím na jógu pro těhotné. Ze začátku to pro mě bylo dost zvláštní. Připadala jsem si jak v nějaké sektě. Když jsme všichni v určité pozici vydávali zvuk óhmmm. Ke všemu jsem neuměla pozici „strom života“, tak mě to celkově nebavilo. Ale ve třetí lekci jsem tu pozici již zvládla, tak jsem si řekla, že to nevzdám a budu chodit i nadále. Nyní jsem ráda, že docházím, že vídám ostatní maminky a slýchám, s čím se potýkají. Jedna si stěžovala na časté křeče. To se v těhotenství u některých maminek vyskytuje. Údajně je dobré mít dostatek hořčíku nebo sodíku a přes den nohy příliš nenamáhat a vyhnout se nošení bot s podpatkem. Pokud nastane křeč, je důležité natáhnout nohu a udělat „fajfku“ (vystrčit patu dopředu a palce tlačit směrem k tělu). Ono i toto je velice nepříjemné, ale má to pomoci.

Já na křeče zatím naštěstí netrpím. I když jednou v noci se mně to přihodilo. Probudila mě ze spánu křeč do lýtka. Vyděsilo mě, co se to děje a úplně jsem vyjekla bolestí, až jsem vzbudila přítele. Pomohl mi nohu rozhýbat a trochu ji promasíroval a spalo se dál. Od té doby je zatím klid. Doufám, že už se to nepřihodí.

No, taky jsem se přihlásila na předporodní kurzy. Nevím, zda to není zbytečné, zda to nebudou výdaje navíc, které nejsou potřeba. Ale říkám si, ať raději vyslechnu, co mají pro budoucí rodičky za rady. Taky jsem se chtěla přihlásit na cvičení pro těhotné, to bylo ale už plně obsazeno.

9.9.2014 12:50  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist