A přece se netočí!

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Minule jsem psala o tom, že moje mimi není ještě přetočené hlavičkou dolů. Zmiňovala jsem se o tom na gravid józe, kde máme opravdu skvělou lektorku – odbornici na správném místě, která je velice milá, citlivá a empatická.

Dotazovala jsem se jí, zda by mně doporučila nějaké vhodné cviky, které miminku usnadní přetočení. Mezitím se přidala další maminka, že má stejný problém. Shodou okolností je ve stejném týdnu těhotenství jako já. I nyní jsem byla uklidněna, že čas je, že není třeba se strachovat. Ale cviky, že samozřejmě dostanu.

Co mě docela vyděsilo je, že ta druhá maminka, ve stejné etapě těhotenství měla snad poloviční břicho, co mám já. Když jsem tak nad tím začala přemýšlet, tak na předporodním kurzu jsou maminky okolo 36. či 37. týdne těhotenství a mají stejné bříško jako já ve 33. týdnu těhotenství. Tlustá nejsem, zezadu ani není vidět, že jsem těhotná. Ani prsa mně skoro vůbec nevyrostla, vždy jsem je měla menší a tak tomu je i nyní, zato bříško mám veliké. No co, každá jsme nějaká, hlavně, ať je mimčo zdravé a porod bez komplikací.

Aby toho však nebylo málo, řekl mně pan doktor, že jsem již částečně otevřená. Musím mít tedy klidový režim, nejlépe jen ležet s nohama ve zvýšené poloze. To bude pro mě děsně obtížné. Jsem doma teprve třetí den a měla jsem v plánu poklízet věci po stěhování. Nyní to vypadá, že nic neudělám. Ach jo, chtěla jsem to mít již hezké. Také jsem Klárce slibovala, jak budeme chodit plavat a nakonec z toho asi sejde, to samé platí i o gravid józe.

Neumím si představit jen polehávat. Pomoc…

29.10.2014 4:35  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist