Přetočení miminka

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Opět jsem byla na ultrazvuku. Bohužel můj gynekolog má vše zastaralé a používá zřejmě ultrazvuku z dob našich maminek. Není na něm skoro nic poznat, ani obrys miminka. Jsou to jen takové kostičky. Viděla jsem od známe fotky z ultrazvuku a to je úplně o něčem jiném než to, na co jsem zvyklá já. Jsou na něm jasně vidět obrysy miminka a nejedná se o 3D ultrazvuk. Tak nevím, jestli mám ještě teď ke konci těhotenství měnit gynekologa?

Z ultrazvuku doktor zjistil, že zatím nemám miminko správně otočené, tedy hlavičkou dolů. V tu dobu jsem byla ve 32. týdnu těhotenství. Ptala jsem se, zda jsou nějaké cviky, které by mně doporučil, abych miminku přetočení usnadnila. Začal mě děsit, že už je dle něj pozdě, aby se miminko stačilo otočit a že žádné cviky neuznává. Pustil se do vyprávění, jak za jeho dob (nevím, kolik mému gynekologovi je, ale dle vzhledu soudím, že již měl být v důchodu) se běžně praktikoval i porod zadečkem napřed za pomocí kleští. Dnešní lékaři, že prý toto neumí, že jsou líní pouštět se do něčeho, co se zdá být složitější, že se bojí zodpovědnosti atd. No, a takovýchto, dle mého soudu, podivných názorů má můj gynekolog celou zásobu.

Na lekci předporodního kurzu jsem se zmínila o špatné poloze miminka a udala jsem svůj týden těhotenství. Paní doktorka mě ujistila, že čas ještě máme, že to nic neznamená. Jsou i případy, kdy je miminko správně natočené a ve 36. týdnu se otočí opět hlavičkou nahoru a těsně před porodem opět správně hlavičkou dolů. Mám prý miminku důvěřovat a každopádně se nestresovat a netrápit tím, co mně můj gynekolog říkal.

21.10.2014 3:50  | autor: Pavlína

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist