Čekám nyní druhé dítě a kamarádka mi doporučila…

Čekám nyní druhé dítě a kamarádka mi doporučila jako vhodný sport plavání. Já si tím ale nejsem úplně jista. Nemohu dostat nějakou infekci? Doporučuje se v těhotenství vůbec plavat?

Odpověď

Plavání v těhotenství lze rozhodně doporučit. Výhodné je absolvovat těhotenské plavání pod odborným dohledem, kde maximálně využijete uvolňovacích cviků a správného dýchání.
Ale můžete plavat i sama. Musíte jen vědět kde. Doporučujeme jen tam, kde je voda pravidelně kontrolovaná hygienikem. Naopak nedoporučujeme koupání v rybnících, přehradách, kde kvalita vody je nejistá. Když je příležitost, je možné koupat se i v moři.
Pro případ koupání těhotných žen je možné použít speciální tampony, které jsou k dostání v lékárnách. Pokud nemáte tyto speciální tampony k dispozici, můžete využít normálního tampónu, který před koupáním namočíte z jedné poloviny do olivového oleje. Nastávající maminky, které trpí častější vaginální infekcí, by si měly zavádět tampony i při domácí koupeli ve vaně.

28.8.2012 5:27
Více o tématu: sporttěhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist