Co za nás dokáží dělat agentury

Nakoupit, umýt okna, vyvenčit psa, připravit snídani, zajet vyzvednout balík na poštu a naučit zpívat. K tomu vyžehlit, luxovat, vytřít, uklidit koupelnu a toaletu. Většinu z toho za vás dnes mohou udělat agentury.

Hospodyně

Agentury se rozšířily hlavně ve větších městech. Právě v nich věnují lidé většinu času práci. A zbývající volno raději věnují svým zálibám či dětem, nikoli uklízení a zařizování věcí kolem domácnosti. „Máme hospodyni již pět let.

Odpoledne se stará o děti, než přijdeme z práce, venčí psa, uklízí a občas uvaří. Také ji kdykoliv mohu poprosit o drobné pochůzky, což mi ušetří hrozně času,“ chválí si služby hospodyně Alena Malá z Brna. Má tříletou holčičku a osmiletého chlapce. S manželem oba pracují. „Je to velká úleva, když se nemusíte starat o vše,“ dodává.

Petr žije sám již několik let. Pracuje jako právník, život si užívá plnými doušky. K tomu také patří nedostatek času na věci kolem domácnosti. „Nechce se mi trávit čas nakupováním, velkými úklidy či vařením. Platím si ženu z agentury, která mi udělá snídani, uklidí a vyvenčí psa. Můžu se tak ráno věnovat jen sám sobě,“ vypráví Petr. Služeb pražské úklidové agentury využívá teprve dva měsíce.

Co všechno umí agentura:

Venčení psů

Podle přání si můžete nechat psa venčit buď jen nárazově nebo pravidelně. V Praze vás to bude stát od 150 do 250 korun. V Brně se ceny pohybují od 90 do 200 korun, v menších městech většinou od 80 do 150 korun za jedno venčení. Pokud si pejska dáte venčit častěji, je to levnější. Pejsci chodí na procházku jednotlivě nebo ve skupině. Některé agentury vyvážejí psy za město, na větší louku nebo do lesa. Psi se tak dobře vyběhají a zároveň nenásilně socializují.

Agentury na venčení psů:

Praha
www.psichuva.cz
www.mamradpsa.cz
http://venceni-psu.koj.cz/
www.petsitting.cz

Brno
http://www.agenturavivian.eu/hlidani-a-venceni-psu.html

Nákupy

Pokud nemáte čas si dojít na nákup, můžete požádat agenturu. Na stránkách specializovaných agentur najdete všechny potraviny a drogerii, které byste nalezli v kamenném supermarketu. Za dovoz se většinou účtuje od 60 do 100 korun.

Praha
http://www.z-market.cz
http://www.nakupzdomova.cz/

Liberec
http://www.nakupdomu.com

Pardubice
http://www.nakupdomu.cz/

Karlovy Vary
http://www.nakupmi.cz/

Brno
http://www.nakupzdomu.cz/

Drobné úpravy

Pokud nejste zrovna zruční a potřebujete opravit kohoutek v kuchyni či vyměnit žárovku, můžete se i s tímto obrátit na agenturu. Cena závisí na náročnosti oprav, hodinová taxa se pohybuje opět kolem 150 Kč.

Malé pochůzky

Nemáte čas dojít na poštu poslat těch dvacet dopisů? Musíte si vyzvednout v obchodě balík, který tam na vás čeká již týden? Nebo jen potřebujete dojít do lékárny, ale nemáte cestu kolem? Tyto menší pochůzky za vás většinou vyřeší hospodyňky z agentury. Bývají součástí úklidových služeb.

Doprovod dětí na kroužky

Pokud se vám nechce nechat jet Markétku přes celé Brno tramvají samotnou, protože se bojíte, že špatně přestoupí nebo se s někým zapovídá, požádejte chůvu či hospodyňku, aby s ní na hodiny zpěvu, kytary či kreslení každý týden docházela. Doprovodí ji tam, a také ji přivede zpět. Za doprovod dětí na kroužek zaplatíte od 140 do 180 korun za hodinu, v menších městech méně.

Zalévání květin, starost o zahradu

Nejste zrovna zahradník? Květiny máte rádi, ale na starost o ně vám nezbývá čas ani chuť? Z agentury přijde vyškolený personál, který se postará o vaše květiny i keře a stromy na zahradě. Tato služba bývá součástí úklidového servisu.

Ranní služba

Pokud se ráno neradi probouzíte do nepořádku, který jste večer předtím nestihli uklidit, nabízíme řešení: zaměstnanec agentury k vám ráno přijde, uklidí, ustele a udělá vám snídani podle vašeho přání. Tuto službu nabízejí jen některé agentury, buď se platí jednorázově od hodiny či za celý měsíc.

Generální úklid

Téměř každý dělá předvánoční úklid. Většina lidí pravidelně uklízí byt i na jaře. Generální úklidy zaberou mnoho času a sil. Jestliže se vám do nich nechce, může je za vás udělat někdo jiný. Téměř všechny agentury jednorázové generální úklidy celého bytu. Umyjí podlahy, svítidla, vyluxují, utřou prach, umyjí okna, dveře, radiátory, vyleští nábytek zvenku i zevnitř, zrcadla a mnoho dalšího. Ceny se liší podle velikosti bytu.

Dovolená

Máte-li doma křečka, morče a tři andulky a k tomu deset pokojových rostlin, je logické, že odjet na dovolenou je pro vás trochu těžší než pro jiné lidi. Nezoufejte. Po dobu vaší dovolené k vám domů denně dojde osoba, která všechna zvířátka nakrmí, postará se o ně a zalije květiny. Servis během dovolené bývá velice individuální podle počtu domácích zvířat, náročnosti péče o ně a množství květin.

Výuka

Některé agentury také zajišťují učitele kreslení, jazyků či zpěvu. Pokud se rozhodnete pro cizí jazyk, pohybuje se cena od 150 do 300 korun za jednu lekci. Ceny ostatních hodin jsou velice podobné.

Relaxace

Třešnička na dortu větších agentur jsou nabídky relaxačních technik. Můžete si zaplatit profesionálního maséra, který vás namasíruje v pohodlí vašeho domova, či lektora jógy. Například trenér jógy vás může přijít až na 700 korun na hodinu.

Více informací najdete na stránkách jednotlivých úklidových agentur, které tyto služby nabízejí:

Praha
http://www.hospodynka.cz

Kontakt


http://www.sluzbyprodomacnost.cz
www.orseto.eu
www.allservices.cz
www.agenturadomov.cz

Brno
www.agenturavivian.eu

Ostrava
http://www.ruzova-domacnost.cz
www.agentura-tanja.cz 

19.3.2009 12:49 | autor: Michaela Mazancová
Více o tématu: časkreslenípotraviny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist