Mimi LIVE (2): Přenášíme a hnízdíme

Ani jedno miminko se zatím nerozhoupalo vyrazit do světa a tak vám dnes povíme něco o našich těhotenských slastech a strastech…

Mimi LIVE!, sesterský projekt Těhulky LIVE! vás bude provázet životem malého človíčka od jeho příchodu na svět až do prvních narozenin.

 

Maminka Julie: Hnízdění

Julie s bříškem ve 38. týdnu těhotenství.

Náš malý drobeček se rozhodl, že si bude ještě užívat tepla a bezpečí mého bříška a tím nám také dal více času na přípravu, ale také na přemýšlení. Myslím, že první věc, která mě napadla, když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla, že budeme muset připravit dětský pokoj.

Fialovožlutá nádhera

Bydlíme v bytě 3+1 už 2 roky a stihli jsme si jej v rámci možností přizpůsobit k obrazu svému. Bohužel dětský pokoj zatím sloužil jako skladiště a plánovali jsme, že jej zařídíme, až se miminko narodí. Každopádně mě manžel mile překvapil, když začal sám mluvit o tom, co vše na pokoji změní. Původně jsem si myslela, že jsou to hlavně řeči, protože jsme plánovali dát postýlku do ložnice a více v podstatě do začátku není potřeba. Něco se v něm ale hnulo a během posledních 14 dnů se pokoj mění v můj vysněný fialovožlutý pokoj, kde bude miminko odpočívat přes den.

Úžasná moudrost těla

Další velkou změnu mi těhotenství připravilo v podobě mé postavy. Když jsem jen snila o tom, že budu těhotná, nedovedla jsem si představit, co vše se s mým tělem stane. Už v prvním trimestru, kdy ještě nebylo vidět vůbec nic a pohyby miminka jsem také necítila, jsem začala pociťovat, že mé tělo mě často nutí, abych odpočívala a uvolnila se.

Dokonce i můj mozek jako by najednou přepnul a nechal mě dělat vše pouze zlehka a bez zbytečných stresů. Dříve by mě vyvedlo z míry, kdybych něco nestihla včas nebo něco pokazila, ale nyní se tyto pocity úzkosti vytratily a já jsem se více začala soustředit na sebe a všechny ty změny, které to přinášelo.

Oblečení? Všechno bylo jinak

Druhý trimestr mi přinesl bříško a já si uvědomila, že budu muset změnit šatník. Moje představy o romantických šatech a tunikách vzaly za své, protože začal chladný podzim a já si pořídila těhotenské kalhoty a svetry, protože jsem už přemýšlela i nad přicházející zimou.

Motýlky, jizvičky, vetřelec…

Kolem 20. týdne jsem ucítila první motýlky v břiše a začala jsem se hrozně radovat, že se má ten malý tvoreček čile k světu. Od počátku jsem používala krém na prevenci strií na mazání bříška a boků, ale v této době se i přesto začalo objevovat pár červených jizviček. Třetí trimestr mě pak mimi trápilo kopanci a převalováním především večer, když jsem si lehla a chtěla spát. Něco takového jsem opravdu nečekala, měla jsem tak trochu pocit, že jsem hlavní hrdinkou filmu Vetřelec, jak se mi někdy vlnilo bříško.

Nevíme nic. Jen to, že ho budeme milovat!

Samozřejmě začne asi každá maminka přemýšlet jinak, protože je to nová role a čekají jí nové zkušenosti, zážitky a problémy. Každý by se chtěl připravit co nejlépe, ale dokud si to člověk nezažije, nemůže přesně vědět, jestli je lepší kočárek s 3 nebo se 4 koly, zda budou lepší plenky látkové nebo jednorázové a jestli bude miminko spát v postýlce nebo v koši.

Jediné co víme je, že dítě budeme milovat a budeme se snažit dát mu jen to nejlepší. A to je nejdůležitější.

Vaše nastávající maminka Julie


Maminka Bára: Je čas opustit mateřskou loď

Milé čtenářky i čtenáři Babywebu,

hlásím se podruhé a zatím stále 2v1. Miminku se ven nechce, přenáším už přes týden a nic nenaznačuje, že by se měl blížit porod. Ale dlouho to už nepotrvá, doktoři hlásí, že do konce týdne „se s tím musí něco udělat“. Tak jestli se mimi nerozhoupe samo, čeká nás zátěžový test a pak vyvolávání porodu. Navíc se ukázalo, že mimi je poměrně velké, odhad porodní váhy byl minulý týden přes 3,8 kg. Není tedy času nazbyt, aby nevyrostlo ještě víc.

Je to trošku jako s těhulkou z Klubu Kamčou a její Sofinkou. O tom, jak to s námi dopadne, víc snad příště.

Jaké to je, přenášet?

Kamarádka, která před pár měsíci rodila už ve 34. týdnu (byla 1. den mateřské), vlastně ani pořádně neví, co to je být těhotná 🙂 To říkám samozřejmě s nadsázkou, ale spoustě věcí se tím vyhnula.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání

Tak třeba si nevyzkoušela, jaké to je na mateřské před porodem. Když je někdo zvyklý pořád pracovat a něco dělat, chvilku neposedí a najednou je doma, sám a relativně bez práce. Když jsem pracovala, volala jsem po chvilce volna. Ale když ho mám, tak mě to až tak nebaví a s radostí se vrhám do každé práce, která se namane. Byt, na který jsem dřív neměla moc času a ani to nebyla úplně priorita, je najednou jako klícka. I okna jsem umyla, ale jestli to má pomáhat na vyvolání porodu, tak mně to tedy nepomohlo.

Bára nosí pod srdcem velké překvapení. Kdy na nás vykoukne?

Další „výhody“ mateřské před porodem

Kamarádka taky nestihla nasát všechny potřebné informace. Porodila dřív, než mohla navštěvovat předporodní kurz. Ten nás sice s manželem bavil, ale nevím, jestli bych to neměla raději už všechno za sebou, byť bez informací a ne tak dobře připravená. A otoky, ty otoky. Sice jsem měla těhotenství celkem v pohodě, na to si nemůžu stěžovat. Otoky přišly až opravdu v posledních týdnech. Ale rozhodně se nezlepšují. A kdyby se to týkalo jen nohou… To mě už ani tolik netrápí, že už od rána mám na nohou „Shrekovy chodidla“, ale otékají mi i ruce a prsty a to docela bolí. Ale fakt je, že jsou mnohem horší věci a dá se to vydržet. Tak už mlčím a teď něco pozitivního.

Bříško mě docela baví

Většina bývalých těhotných mě strašila, jak je to těžké s bříškem. Přitom já jsem si na něj docela zvykla. Lidé se na mě mile usmívají a ptají se, kdy to čekám. A asi nejlepší na tom všem je, že se za bříško teď nestydím. Protože jsem typ, co má většinou nějaké to kilo navíc, mám se skrýváním bříška zkušenosti :-). A najednou ho skrývat nemusím, můžu ho dokonce předvádět. Nevím, jestli mi bříško po porodu nebude dokonce chybět. I to kopání a šťourání, kterým se ohlašuje ten život uvnitř mě.

Je čas opustit mateřskou loď

Ale ať už je přenášení otrava, nebo je dobře, že miminko pěkně dozraje, čím víc se to blíží, tím častěji myslíme na to, aby hlavně bylo zdravé. Manžel na mimi často mluví a přesvědčuje ho/ji, že (a teď cituji): „Už je čas zažehnout trysky a opustit mateřskou loď“. Tak dostalo mimi na poslední chvíli přezdívku Sputnik. Škoda, že nás to nenapadlo dřív 🙂

Vaše nastávající maminka Bára


JSME V TOM S VÁMI

Vaše redakce Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist