Mimi LIVE! (20): O velkém vedru a pravidelném režimu

Maminka Bára si trochu stěžuje na vedra, která Jonáškovi vůbec nesvědčí. Maminka Julie se tentokrát rozepsala o režimu, který naopak Šimonkovi velmi svědčí.

Milé maminky i tatínkové,

tento týden jsem si uvědomila, jak je všechno v pohybu, jak se všechno mění. To, kdy a jak dlouho Jonášek spí i kolik toho sní.

Problémy se spánkem

Od začátku usínal bez problémů, pak to trošku zaškobrtlo a teď se to změnilo tak, že si každého bezproblémového usínání vážíme. Taky toho tolik nenaspí ani ráno ani dopoledne, takže si neodpočinu ani já. Dřív jsme vstávali třeba až v jedenáct, což byla senzace. Budu muset začít chodit spát dřív a nějak přeorganizovat večerní a ranní odsávání. Kdo ví, jaké změny nás ještě čekají.

Strašná vedra

Vedra nám docela komplikují život. Jak víme už z června, Jonášek horko dobře nesnáší. Pokňourává, je nenaložený a tentokrát má dokonce zvýšenou teplotu. Nevíme jistě, jestli je to tím horkem, ale jinou příčinu zatím paní doktorka nezjistila. Nejšťastnější je teď Jonda v obchodech, asi proto, že tam je klimatizace a chládek. Navíc nám přestala fungovat klimatizace v autě, a to zrovna před třísetkilometrovou cestou. Naštěstí pomohla mokrá plína, chladila jsem s ní Jondovi nožky a hlavu,a zdál se docela spokojený.

Zvýšená teplota

Kvůli té teplotě nedostane Jonda zatím příští týden 3. dávku hexavakcíny. A mám mu odebrat do zkumavky moč. To jsem zvědavá, jak se mi ji podaří „ulovit“. Střední tok, ha, budu ráda, když chytnu alespoň něco. A ještě to musí být jen ráno nebo dopoledne, abych to mohla odnést do laboratoře. Uf. Tak mi držte palce, ať to zvládnu, a ať je Jonda v pořádku.

Přeju všem maminkám i tatínkům krásný týden a těším se zase příště,

Vaše Bára


Milí čtenáři

tentokrát bych vám ráda napsala více o režimu, který se samozřejmě u malých dětí mění, ale dá se říct, že ten náš se ustálil.

Náš režim

Ráno spolu vstáváme v 6 hodin, Šimonka nakojím a dám ho ještě do postýlky, kde vydrží spinkat nebo si sám hraje a povídá do osmé hodiny. Potom je se mnou u snídaně a v devět hodin zase kojím. Dopoledne se Šimon dovede zabavit čím dál lépe sám, například v hrazdičce nebo v lehátku. Já většinou vařím, takže na procházky dopoledne nechodíme. V té době si dá Šimonek ještě 20 minut nebo půlhodinku spaní, a potom kolem poledne ho opět nakojím.

Po obědě jsme dříve chodili na procházku, ale v posledních dvou týdnech si Šimonek zvykl spinkat v postýlce a já si lehnu taky. Tohle spinkání je nejdelší (1,5 – 3 hodiny). Probouzí se kolem třetí hodiny odpoledne, dostane znovu napít a pak jdeme na procházku. Tam si ještě zase zdřímne na půl hodiny a potom mě čeká nejdelší směna. Kolem páté se Šimon probudí, dostane napít a do sedmi hodin se snažím udržet jeho pozornost hračkami, mazlením, zpíváním a vším co mě zrovna napadne.

V sedm hodin Šimonka koupeme. Je to čím dál větší legrace. Někdy to vypadá, že by se nejradši pustil do vody sám a zaplaval si. Kolem půl osmé dostává naposledy napít a pak se ho snažím uspat. Někdy to není vůbec potřeba a usíná sám v postýlce a někdy potřebuje náruč a houpání. Spinká sám až do šesti do rána. A každý den se to takhle opakuje.

Když je to jinak

Horší dny jsou ty, kdy nám to něco naruší. Někdy je potřeba zajít k lékaři nebo nakoupit. Snažím se to vždy plánovat tak, abychom byli na kojení doma, ale někdy se to nepovede. Šimonek to taky pozná a venku moc pít nechce. Je to vždy takový boj. Já ho přitahuju k prsu a on si cucne, odtáhne se a potom zase hledá prso. Nejhorší je, když ho vyruším v odpoledním spánku, protože se ještě potřebuje dospat před koupáním a večer pak usíná pozdě, a já s ním. Naštěstí se to stalo asi jen dvakrát, ale dostatečně mě to poučilo.

Miminko bez režimu

Někdy si říkám, že toho moc naplánovat nemůžu, protože tříhodinové intervaly mezi kojením jsou krátké, ale na druhou stranu jsem ráda, že vím, kdy co přijde, a Šimon je díky tomu hodný, klidný a nepláče, protože ví, co ho čeká. Poznala jsem miminko, které žádný režim nemá. Někdy se koupe v sedm hodin, jindy až v devět. Když rodiče potřebují, tak ho vzbudí. Zdálo se mi, že je miminko nervózní. Nedovedlo se vůbec soustředit na hračky a když mu nabízeli jídlo, ani nechtělo, protože nemá pravidelnou hodinu, kdy ho dostává. Proto si myslím, že jsme na tom dobře a režim má svoje výhody.

A ještě největší novinka tohoto týdne!

Šimonek se směje nahlas a umí se sám trefit dudlíkem do pusy. Dříve to byla spíše náhoda, teď už je to záměr.

Přeji usměvavé a spokojené děti.

Julie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist