Mimi LIVE! (21): Rozbitá odsávačka a Šimon siréna

Jonášek přestál s lehkými komplikacemi vedra a maminka Bára zase díky vstřícnosti výrobce přežila bez větších problémů rozbitou odsávačku. Šimon zvládnul horko dobře také proto, že spal v postýlce téměř nahý. Poslední dobou objevuje kouzlo svého hlasu a celkově se vyvíjí mamince Julii před očima.

Milé maminky i tatínkové,

poslední týden byl celý ve znamení veder. Jonášek měl pořád zvýšenou teplotu, zpočátku bez zjevného důvodu.

Konec dobrý, všechno dobré

Dlouho se mi nedařilo „ulovit“ správný vzorek moči, který chtěla paní doktorka pro jistotu vyšetřit. A uprostřed týdne se k tomu přidal ještě průjem. Teplota naštěstí nešla nahoru víc než předtím, tak to nebylo nic vážného, ale i tak jsem Jondovi vařila vývar z rýže a mrkve, aby to co nejdříve přešlo. Na konci týdne naštěstí přišlo tolik očekávané ochlazení a s ním se trochu, i když ne úplně, zlepšila i Jonáškova zvýšená teplota. A v pondělí, těsně před plánovanou prohlídkou u doktorky, se nám s tatínkem společnými silami podařilo konečně ulovit potřebný vzorek moči. Takže za pár dní budeme vědět, jak na tom Jonášek je. Snad bude všechno v pořádku.

Výlet

Jonáškův tatínek měl den volna navíc, a tak jsme si udělali prodloužený víkend a podnikli jsme pár výletů. Jeden z nich byl do Hrusic, kde se narodil Josefa Lada. Užívali jsme si hlavně poetiku místního kraje – malebnou vesničku, krásné, ale už ne příliš horké počasí, nebo kocourka, který se k nám připojil a provázel nás po Hrusicích, jen nebyl černý a neměl boty. Jonáškův tatínek si pochutnal na dobrém pivu v hospůdce s milým vesnickým výčepem a celkově to byla příjemná procházka s kočárkem. Později jsme si ještě zajeli do Ondřejova, kde je hvězdárna a velký park. Protože už bylo pozdě, byla z toho zatím jen krátká procházka a k tomu velký plán na výlet někdy příště.

Zkušenost týdne

Začala mě zlobit odsávačka, což byl docela průšvih, protože Jonáškovo krmení je na odsávačce úplně závislé. Děsila jsem se třicetidenní reklamační lhůty. V servisu Aventu mě ale překvapili. Nový díl na výměnu poslali obratem, nechtěli ani starý díl, ani doklad o zakoupení. No, to se mi ještě nestalo! Ostatní obchodníci by se měli inspirovat!

Přeju všem maminkám i tatínkům krásný týden a těším se zase příště.

Vaše Bára

Jonáš in blue


Milí čtenáři Babywebu,

dnes bych vám chtěla napsat, jak Šimon začíná objevovat svůj hlas. Skoro na všechno už má „svoje“ zvuky, ale ne všechny vydává pusou.

Jako siréna

Když se ráno probudí, radostně výská v postýlce. Ani se nesnaží někoho přivolat, jen tak dokazuje, že má dobrou náladu. Když ho potom vezmu do náruče a připravuji na kojení, začne vydávat zvuk jako siréna a už se těší na mlíčko. Obměnu sirény s natahováním na pláč nám předvádí, když ho někam položíme. Vynucuje si tím nošení v náručí a někdy se mu to podaří. Po nějaké době se unaví, a když se mu nedaří usnout, kňourá jako štěňátko a cucá si paleček, což vydává mlaskavé zvuky. V bdělém stavu je těch zvuků čím dál více. V posledních čtrnácti dnech se naučil prskat do dálky a pořád dokonaleji předvádí zvuk prdíků. Ten samozřejmě nepředvádí jen pusinkou, ale i zadečkem, a to hlavně když je v lehátku nebo autosedačce. Častější jsou také radostné okamžiky, kdy se směje nahlas. Minulý týden jsem dokonce objevila, že mě záměrně dráždí, abych ho lechtala a on se potom směje na plné kolo. Když jsem přestala, tak bylo vidět, že na to ještě čeká. Vnímá všechno čím dál tím víc, a je krásné pozorovat všechny ty pokroky.

Další pokroky

Jeho pohybové nadání pomalu ani nestačím sledovat. Začal válet sudy, takže se už sám dostane přes půlku místnosti. Když je na bříšku, začíná se stavět na kolínka a myslím, že už to nebude dlouho trvat a Šimon začne lézt. Když usíná v postýlce, dává přednost poloze na boku, do které se sám schoulí. Minulý týden byla opět velká horka, takže v noci spinkal Šimonek téměř nahý. Jelikož nebyl ničím blokován, procestoval za noc celou postýlku dokola. Je to prostě malý ďáblík.

Po úřadech

Minulý týden mě také čekalo trochu úřadování. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) do poloviny září, takže nejpozději v září bych si měla zvolit variantu rodičovské dovolené. Nebylo to naštěstí nijak složité ani zdlouhavé a zvládla jsem to se Šimonem v autosedačce bez jediného zaplakání. Stačilo vyplnit dva formuláře a přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Julie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist