Mimi LIVE (24): Eskymáka bolí zuby

Jonáš zkouší první mléčné kaše a Šimon pokračuje se zeleninovými příkrmy. Na Vysočině se ochladilo, takže Šíma chodí ven v kombinéze jako malý Eskymáček a moc se mu to nelíbí. Navíc se musí potýkat s další nepřízní osudu. Začínají mu růst zoubky a to je docela otrava.

Milé maminky i tatínkové,

s miminkem je pořád co řešit a o čem přemýšlet. Teď je u nás aktuální, jaké umělé mléko Jonáškovi dávat.

Mléko

Nejdříve jsme mu dávali Bebu a měl po ní skoro až zácpu. Pak jsme vyzkoušeli Nutrilon, po něm má zase skoro průjem. Jaké jsou vaše zkušenosti s umělými mléky?

První kaše

Asi před týdnem se Jonášek začal ráno mezi pátou a šestou budit. Do té doby spal krásně, tak jsem se na radu odborníků rozhodla začít mu dávat večer kaši. Poprvé to nebylo nic moc. Ne, že by to nechtěl, ale vypadávalo mu to zase z pusy ven, a jestli něco snědl, tak to byla spíš náhoda. Každý den to ale bylo o chloupek lepší. Asi napočtvrté už to začalo vypadat jako opravdové krmení. To mi udělalo radost!

Příprava na příkrmy

Klasické příkrmy, mrkev nebo jinou zeleninu, plánuji nasadit od 6 měsíců. Už studuju, co budu vařit, a manžel hledá zdroje vhodné zeleniny. Hodně jí přivezl od rodičů. Část zamrazil a část schoval do sklepa. Původně jsem si nebyla jistá, jestli budu Jonáškovi vařit. K dostání je tolik příkrmů ve skleničkách. Příchutě zní lákavě. Ale pak jsem u kamarádů jednu ochutnala a chutnalo to asi jako polystyren. Takže začneme vařit a kupované skleničky si necháme na cesty.

Mějte všichni krásný týden a ať vám i vašim mrňouskům chutná 🙂

Vaše Bára

Jonda s maminkou

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie


Milí čtenáři

Pravděpodobně je tady podzim. Těšila jsem se, že si užiju babí léto a procházky budou konečně příjemné, ale u nás na Vysočině nastoupilo chladné počasí a déšť.

Eskymák

Protože nechci Šimonkovi každodenní procházky upírat, stal se z něj malý Eskymáček navlečený v kombinéze. V té se mu vůbec nelíbí, má dost omezený pohyb. Na druhou stranu si musí zvykat na zimu, která se blíží. To už snad ale bude sedět a několik vrstev oblečení mu nebude tolik vadit.

Špatné spaní

V posledních čtyřech dnech se objevily problémy se spánkem. Byla jsem zvyklá, že Šimonek spí nepřetržitě až do rána. Teď se ale najednou probudil po půlnoci a spustil hrozný pláč. Přebalila jsem ho, trochu si cucnul mléka a musela jsem ho uspat v náručí. Stejný problém s usínáním má i při odpoledním spánku. Někdy to trvá i hodinu, než ho uspím. Znepokojoval mě především pláč, který jsem vůbec neznala. Navíc si v poslední době hodně sahá do pusinky a strká tam úplně vše, co mu přijde pod ruku. Ze zkušeností maminek by to asi mohly být první zoubky a já si to začínám myslet taky, už má na to i věk. Jsem z toho nešťastná, protože mu nemůžu nijak pomoct. Nabízím mu tedy alespoň chlazené kousátko, aby ho dásně tak nebolely. Snad to brzy přejde a zuby se prořežou.

Příkrmy

V tomto týdnu jsem také pokračovala s poledním podáváním zeleninového příkrmu. Přidala jsem cuketu, ale ta mu samotná nechutnala. Když jsem přidala mrkev, snědl Šimon skoro všechno. Zatím to je asi třetina vařené a rozmixované mrkve s plátkem cukety. Zkouším dávat Šímovi zeleninu každý den, ale někdy si nevezme ani lžičku a jindy si dopřává. Vždycky ho ale musím nakojit, takže na plnohodnotnou porci, která nahradí mlíčko, si ještě počkám.

Vaše Julie

Šíma s maminkou

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist