Mimi LIVE (26): Zuby, nebo prevít?

Zdá se, že oba malé hrdiny našeho miminkovského projektu trápí v těchto dnech stejná, vrcholně nepříjemná záležitost: začínají se jim prořezávat zoubky. Maminka Bára má ovšem zároveň podezření, jestli za Jonáškovými nespokojenými náladami není ještě něco jiného…

Milé maminky i tatínkové,

Jonáškovy podivné nálady, které začaly po návratu z výletu, jak jsem o tom psala minule, pokračují. Tak nás mezitím napadlo, jestli to nebudou zuby.

Hůř usíná, trvá to mnohem déle než dřív. Budí se i přes noc – naštěstí většinou zase usne, jen mu podám dudlík, ale i tak mě to přerušované spaní netěší. Ráno vstává dřív, ale není to hlady. Jen se prostě probudí. Mlíka naopak teď vypije míň. A kňourá, občas i brečí, i přes den, i když plínu má suchou a je právě nakrmený.

Taky si strká ruce do pusy a slintá víc než dřív – pokud je to ještě možné. 🙂 Prostě všechno by tomu nasvědčovalo, i jeho věk, protože mu pomalu bude šest měsíců. Až na to, že nevidím na dásních žádné zarudnutí. Můžou zoubky zlobit i dřív, než se úplně prořezávají?

Prevítem snadno a rychle

Pokud by totiž příčinou jeho mrzutosti nebyly zuby, pak se mi vkrádá na mysl „Prevítem snadno a rychle“? Četli jste? Vtipná knížka, ale malinko mě děsí. To miminko, co ji vypráví, je tak strašný prevít, že se mi nechce věřit, že tohle by se honilo hlavou Jonáškovi. 🙂

Jonášek je taky čím dál zvídavější. Jak se vyvíjí jeho pohybové schopnosti, umožňují mu zkoumat víc věcí. Když ho držím na ruce, osahává všechno okolo – kočárek, vanová baterie… všechno ho zajímá. O mých vlasech ani nemluvě, moc rád za ně tahá a řehtá se při tom, neobvyklá struktura vlasů ho fascinuje.

Kontrola kyčlí

Jonášek taky absolvoval poslední preventivní prohlídku na ortopedii a kyčle jsou v pořádku, tak už na žádné kontroly nemusí. Po tom, jak jsme se ze začátku trošku potrápili s frejkovou peřinkou a širokým balením (psali jsme o tom), je to pro nás moc dobrá zpráva.

Přeju krásný týden všem, ať vás zuby nebolí!

Vaše Bára

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie


Milé maminky a tatínkové,

u Šimonka to vypadalo na zoubky, ale režim se po dvou týdnech vrátil do starých kolejí. Nechtěla jsem to zakřiknout, ale asi se to stalo, protože v posledním týdnu byl Šimonek opět dost nesvůj.

Občas se v noci probudil, což nebylo nic závažného, takže jsem ho vždycky rychle uspala. Horší to bylo v posledních dvou dnech. V noci jsem ho slyšela kašlat, a dnes dokonce neměl vůbec hlad a dost zvracel. Podle dětské lékařky to může být další příznak prořezávání zoubků, takže mi nezbývá nic jiného než být trpělivá a čekat, až na nás vykoukne první zoubek. Naštěstí jej netrápí teploty a doufám, že ani nepřijdou.

Nový výhled z kočárku a nové hračky

V minulém týdnu jsme také Šimonkovi upravili kočárek. Pořád jezdíme v klasickém kočárku, ale podložka je zvednutá, takže Šimonek napůl sedí. To se mu moc líbí, protože může pozorovat přírodu kolem.

Taky si našel novou „hračku“ – časopisy a letáky. Když je vidí, a hlavně slyší, rozzáří se mu očička a začne natahovat ručičky. Pořídili jsme dětskou látkovou knížku s obrázky, která krásně šustí, ale letáky jsou prostě lepší. Musím ho přitom dost hlídat, protože to samozřejmě hned roztrhá a snaží se nacpat do pusinky, ostatně jako vše ostatní v poslední době.

Z mateřské na rodičovskou

Opět mě čekalo trochu úřadování. Jelikož mi skončila peněžitá pomoc v mateřství, požádala jsem o rodičovský příspěvek a také o rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele. Na tu mám nárok na tři roky. Taky jsem musela žádat o čerpání dovolené, protože podle zákona mám nárok na dovolenou za celý rok. Naštěstí to netrvalo dlouho a Šimonek se se mnou podíval do práce, kde si jej kolegyně předávaly jako horký brambor z náruče do náruče.

V sobotu nás čekají křtiny našeho Šimonka, takže teď žijeme přípravami. O tom, jak vše probíhalo, se s vámi podělím příště.

Julie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist