Mimi LIVE (28): Popletené missky

Jonášek i Šimon oslavili „půlroční narozeniny“. Oba už se zdatně přikrmují, mění se jejich dosavadní miminkovský režim a stále živěji se zajímají o okolní svět.

Milé maminky i tatínkové,

zima je tady, tak jsme vůbec poprvé byli nuceni vytáhnout fusak. Jondovi se moc nelíbilo, že se v kočárku najednou nemůže hýbat. Kňourá, když ho tam dávám. Ale na druhou stranu na chladném vzduchu nádherně spí a usne, i když by jinak nespal. To je potěšující.

Fusak a reorganizace kočárku

Spolu s fusakem jsem musela trochu reorganizovat kočárek, do kterého se Jonášek už skoro nevešel, natož s fusakem. Vyndala jsem vycpávku, která není potřeba, když je uvnitř fusak, a tak se tam ještě jakž takž vejde. Ale myslím, že celou zimu to nevydrží. Pořídíme asi teplejší fusak a za pár týdnů šup do sporťáku.

Půlroční očkování a vítání občánků

Minulý týden měl Jonášek půlroční „narozeniny“. Čekalo nás očkování, 3. dávka hexavakcíny. Naštěstí se obešlo bez reakce, nebyla ani teplota, a kupodivu se obešlo i úplně bez pláče. Jonášek si asi nestihl všimnout, že se něco děje.

Byli jsme také konečně pozváni na vítání občánků. Mysleli jsme už, že na nás zapomněli, ale koná se jen dvakrát ročně a to pak na úřadě po dva dny opravdu mají co dělat. A hádejte, kdo byl na našem obřadu největší narušitel? Ano, Jonda se hlasitě hlásil o slovo. Musím ale říct, že za to nemohl. Byl jednoduše ospalý, prostě to tak hloupě vyšlo, že před obřadem se už vyspat nestihl a přišlo to na něj během něj. No, alespoň si ho všichni včetně starosty budou pamatovat. 🙂

Popletené missky

Donedávna jsem netušila, k čemu všemu jsou dobré přebalovací místnosti v obchodních centrech. Už dříve jsem se dozvěděla, že jsou využívány feťáky. 🙁 To mi došlo, když tam na mě jednou prudce vpadla ostraha a málem mě přizabili dveřmi (kočárek stál naštěstí stranou). Ostraha se omluvila, na feťáky ani cokoliv souvisejícího jsem naštěstí osobně nikdy nenarazila.

V některých novějších obchodních centrech jsou to opravdu krásné velké místnosti s křesílky a obrovskými zrcadly. Asi proto si je vyhlídly modelky, které se v jednom obchodním centru dnes ucházely o účast v soutěži Česká Miss, konal se tam totiž casting. S kamarádkami s kočárky jsme je vyrušily při líčení a natřásání před zrcadly. A pak jsme je asi štvaly, že tam tak dlouho okouníme, protože se několikrát zkoušely vrátit. Nebo jim možná nedošlo, že ta místnost je určená spíš pro nás než pro ně a že by mohly jít na obyčejnou toaletu. 🙂

Přeju krásný týden všem rodičům i mrňouskům.

Vaše Bára


Milí čtenáři,

ani bych nevěřila, že to tak rychle uteče a našemu děťátku bude půl roku. Už měsíc se snažím podávat zeleninové příkrmy v době oběda a musím říct, že se mi to docela daří.

Krmení naplno

První dva týdny to bylo spíše jen ochutnávání, ale během posledního týdne jsem docílila toho, že Šimonka po takovém obědě už nemusím kojit a on je nasycen a spokojeně usíná. Podávám mu brambor, mrkev, cuketu a brokolici. Většinou vyberu více druhů zeleniny a ty potom uvařím a rozmixuji na kašičku, protože pouze pomačkanou zeleninu Šimonek plival.

Po obědě ještě vždycky dostane čaj, protože s podáváním příkrmů se vyskytl problém s kakáním. Jde to ztuha a občas si při tlačení Šimonek i zapláče. Je mi ho líto, protože v tu chvíli mu nemůžu nijak pomoci.

S čajíčkem je to ale o něco lepší a za celý den ho vypije okolo 200 ml. Někdy si už dovede i sám podržet lahvičku. Nevěřila bych, jak moc je v tomto věku samostatný.

Maminčiny přesnídávky a spinkání

Šimonek bude zřejmě na sladké po tatínkovi, protože se mi docela daří nahradit i další (odpolední) kojení ovocnou přesnídávkou. Zavařila jsem si své vlastní domácí z uvařených jablek s různými příchutěmi a ty Šimonkovi chutnají nejvíce. Jsem ráda, že je nemusím kupovat, protože takhle přesně vím, co jsem do nich dala, a to mi vyhovuje. Samozřejmě se asi nevyhneme ani těm koupeným, ale to jen ve výjimečných případech na cestách.

Další změnou v Šimonkově režimu je, že si začal občas vynechávat zdřímnutí před koupáním, takže už spinká jen chvíli dopoledne a po obědě. Někdy jej to ale přepadne a na procházce mi v kočárku usne. Myslím, že mi začíná pořádná honička, protože když je Šimonek vzhůru vyžaduje čím dál více pozornosti. Je to ale zábava těším se na jeho další pokroky.

Vaše Julie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist