Mimi LIVE! (30): Kroužkování a veselé hrátky

Jonášek se tuží v kolektivu dětí při sportování i hudebních hrátkách a Šimonek nezůstává ve svém objevování světa pozadu…

Milé maminky i tatínkové,

poslední týden jsem se nějak rozjela a zapsala Jondu hned na tři kroužky. Dlouho jsem o různých takových aktivitách přemýšlela, zjišťovala informace a taky hledala vhodný kurz. Hodně toho je pro starší děti, a když už by to pro Jonáška bylo, tak brzo ráno. Což nám, dopoledním spáčům, nevyhovuje. 🙂

Ale jednoho dne mě přestalo bavit pořád přemýšlet a řekla jsem si, že je potřeba už něco dotáhnout. Domluvila jsem zkušební hodiny a všechno se nám nakonec líbilo.

Plavání

První kroužek je celkem klasika – plavání s miminky. Chodili jsme už na vaničky a Jonda si to moc užíval, ale pak už to nešlo, protože jak je stále pohyblivější, nejde ho udržet. Od 6 měsíců už může chodit do bazénu, ale kurzy začaly v září, to ještě 6 měsíců neměl, a ty nám utekly. Naštěstí jsme teď našli zkrácený kurz, který začíná už teď, a tak nemusíme čekat až do ledna.

Měli jsme možnost jít si před zaplacením kurzovného obhlídnout bazén a tak vůbec, jak to tam vypadá a co se tam dělá. Líbilo se nám to moc. Jonda vodu miluje, a jak tak sledoval ostatní děti, jak se cachtají, vypadal, že by tam za nimi nejraději hned skočil. Já si zase zopakuju dětské básničky, to mi taky neuškodí. Tak jen aby nechytil nějakou rýmu. Plavky už máme oba nachystané. 🙂

Hudebka

Další kroužek, který jsem pro Jondu vybrala, je hudebka Yamaha. Zpívání má od malička moc rád, tak jsme šli na zkušební hodinu. Vypadal, že ho to hodně zajímá. Líbily se mu ostatní děti, plyšový maskot Robík, mladá paní učitelka, bouchání do trianglu a ze všeho nejvíc jedna babička, která se přišla podívat na vnoučka a k tomu zvládala dělat opičky na Jonáška.

Cvičení s dětmi

Poslední kroužek je cvičení s dětmi. Do toho nás uvrtaly kamarádky, já bych si to nezvolila, protože se tam dost běhá. A já běhání nesnáším. Třeba zumba, ta mě baví, protože je taneční, ale běhat a skákat přes švihadla? Nic pro mě. Ale tady je to takové jiné. Běhá se s kočárky, přes léto venku, přes zimu v tělocvičně. Pak se děti z kočárků vyndají a různě zvedají a blbne se s nimi na písničky a básničky. Děti to samozřejmě hrozně baví.

Pak se jde na zem na podložky, maminky posilují a děti běhají, lezou, plazí se nebo leží (podle věku a pokročilosti), berou hračky jiných dětí a prostě různě blbnou. Jak je jich tam víc, tak je to takové hemžení, že se na to dá dívat jak na televizi a i to posilování se dá vydržet. A někdy místo posilování stejně musíte hlídat nějaké dítě, aby nevlezlo na jiné dítě nebo abyste ho nekopla při posilování. 🙂

Po cvičení se mě jedna maminka s holčičkou Adélkou zeptala, jestli nepíšeme pro Babyweb. A hned věděla, že Jonášek je Jonášek. Prý nás čte každý týden. To bylo milé.

Tak to vypadá, že se následujících několik týdnů nudit nebudeme. Ani Jonda, ani já, ony ty kroužky nejsou jen pro něj. I maminky se tam vyblbnou, seznámí a pokecají si. Občas i nějaký ten tatínek.

Přeju krásný aktivní týden plný her a smíchu všem.

Vaše Bára

Podívejte se na Jonáškovo video.


Milé maminky a tatínkové,

dnes se s vámi podělím o Šimonkovy dovednosti a vnímání světa, které si osvojil v posledním měsíci.

Svět je prima místo na hraní

Šimonek si moc oblíbil hru na „kuk“. Nejprve se schováme a pak na něj vykoukneme a třeba ho polechtáme. Začalo to ve vaně a teď už se mu to líbí úplně všude. Dokáže to vydržet několikrát a vždycky ho to rozchechtá. Taky se rád schovává, například pod plínku nebo pod mikinu, a potom to ze sebe vždycky strhne a čeká, že na něj bafneme.

Další oblíbenou Šimonkovou činností je opatlávání zrcadla. Vždy, když se v něm vidí, hned začne natahovat ručičky a sápe se po sobě. Většinou si při tom stihne ruku strčit i do pusy, takže zrcadlo bych mohla leštit několikrát denně. Ale co bych neudělala pro jeho spokojenost…

Obecně se dá říct, že miluje děti. Když uviděl naši malou neteř, vztahoval k ní ruce a smál se, vypadalo to, že by ji rád objal. Taky obrázky miminek jsou pro něj spouštěčem úsměvů, a to ať už vlastní fotky nebo miminka na různých výrobcích. Doufám, že mu ta družnost zůstane a bude společenský.

Když je Šíma na zemi na dece, jeho oblíbenou polohou je „letadýlko“. Přetočí se na bříško, rozpaží ruce a třepe nohama, tak vypadá jako letadlo. Vědomě už také sahá po hračkách, které jsou v dosahu, ale i mimo dosah. Dovede si je přitáhnout různými fintami, protože se ještě nebatolí. Spíše se plazí a otáčí se dokola.

Má rád všechna světýlka a zvuky, takže myčka a pračka v běhu jsou pro něj hypnotizující přístroje a dovedl by se na ně dívat i půl hodiny.

Napodobování a oblíbené hračky

Myslím, že už se nás snaží dost napodobovat. Dříve všechno strkal do pusinky, ale dnes už ví, co se s čím dělá. Vždycky po ránu spolu rozhrnujeme závěsy, to má moc rád, protože se objeví světlo. Když sedí u tatínka u počítače, ví, že do klávesnice se bouchá. Zkusila jsem na něj vypláznout jazyk a on mi to oplatil, ale zatím nevím, jestli to nebyla jen náhoda.

Co se týče hraček, pořád vedou ty nejobyčejnější. Rád si hraje s různými tkaničkami. Někdy mě za ně tahá a strká si je do pusy. Jindy je objeví u svých botiček a potom se snaží narvat si celou nohu do pusinky. Je s ním čím dál větší sranda.

Co nového na talíři?

Do jídla jsem v tomto týdnu přidala maso a myslím, že to snesl úplně bez problémů. Přidala jsem ho do jeho porce zeleniny a snědl úplně vše, takže snad mu zachutnalo. Z ovoce už toho taky ochutnal docela dost – jablíčko, hrušku, švestky a banán. Doufám, že to tak bude pokračovat i dále a brzo bude jíst Šimonek s námi.

Ať vám děti hezky a s chutí jedí.

Vaše Julie

Šimonkovo dovádění s maminkou můžete sledovat na videonahrávce.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist