Mimi LIVE! (33): Malý jedlík a muzikant

Jonáškovi je už lépe, spaní zvládá i bez dudlíku a klube se z něj malý muzikant. Šimonek se může pochlubit druhým zoubkem a v bytě už se vůbec nebojí – jeho táta totiž oblepil všechny nebezpečné rohy.

Milé maminky i tatínkové,

po minulém krušnějším týdnu je zase o něco lépe. Jonáškovi se udělalo líp, teplota přešla, průjem odezněl a vrátila se dobrá nálada. Pomohly i milé komentáře s vašimi zkušenostmi v diskuzi.

Venku je vždycky větší zábava než doma

Když se Jonáškův zdravotní stav zlepšil, začali jsme zase chodit ven. A tam je Jonášek vždycky spokojený, protože rád pozoruje, poznává a seznamuje se. Byli jsme třeba na dalším focení pro Babyweb. Ačkoliv to bylo v době, kdy býval celý den nevrlý a nebylo mu ještě úplně nejlíp, tady vydržel být dvě hodiny zlatý a padaly věty typu „ten se pořád jenom směje“ a „brečí vůbec někdy?“. Haha 🙂

Taky jsme navštívili lekci hudebky, a ačkoliv nám to neklaplo dobře do spaní – usnul 10 minut před začátkem a musela jsem ho budit, jako vždy si to užil. Očividně ho to baví, a mě proto taky, vždycky se tam těšíme.

Potápěč

Minulý týden mě mrzelo, že jsme museli kvůli teplotám vynechat plavání. Byla to teprve naše druhá lekce. Na té třetí jsme si to ale vynahradili. Manžel měl dovolenou, tak šel s Jonáškem do bazénu on a já jsem vše dokumentovala z břehu. A co se nestalo, manžel si jde do bazénu jednou a rovnou vyžere to nejlepší. 🙂 Ačkoliv Jonášek chyběl, měl už trénink z vaniček, takže paní lektorka usoudila, že je zralý, aby se poprvé potopil. Jak to zvládl, se můžete podívat na dnešním videu.

Noční buzení

Večer zase usíná pěkně a nebrečí. Jen ty problémy s nočním buzením zůstaly. Je to tedy trošku lepší, nebo už jsem si zvykla. Občas spí celou noc, ale většinou ne, někdy akčníme i třikrát za noc. Pořád nevím, proč vlastně v noci brečí, nechce pít, jíst ani přebalit. Možná se jen tak bojí, že je v noci sám. Snad ho to přejde a bude jednou spát zase klidně.

Dudlík v nemilosti

Jak se nám podařilo minulý týden přejít na ortodontický dudlík, tak se jeho vztah k dudlíku změnil. Dřív musel při usínání nějaký mít, teď ho občas vyloženě nechce a usne i bez něj. Třeba si časem sám odvykne. Ne že by to spěchalo, ještě má času dost.

Moje přání z minulého týdne, ať vítr odfouká smog, se vyplnilo, alespoň tady u nás. Tak přeju zase krásný týden všem, ať nám tentokrát vítr nic nepřifouká.

Vaše Bára


Milí rodiče,

můj pocit byl přece jen správný a Šimonkovi se v pusince bělá už druhý zub. Oba rostou dole, ale prý to není u všech miminek pravidlem. Zdá se mi, že tento zoubek se prořezal a roste rychleji, ale možná je to jen pocit, protože prvního zoubku jsme se nemohli dočkat, tak to asi bylo zdlouhavější.

Naštěstí se to i tentokrát obešlo bez teplot. Někdy večer se mi zdálo, že se trochu více zpotil, ale po změření teploty to bylo vždy v normálu (pod 37 stupňů). Už jen doufám, že s každým dalším zoubkem to bude lepší a nebude ho to tolik bolet.

S jeho pokroky v plazení se tatínek rozhodl, že zabezpečí obývák, kde s maličkým nejvíce přes den pobýváme. Všechny rohy a ostré hrany oblepil pěnovou podložkou, aby nedošlo ke zranění. Vypadá to dost zvláštně a navíc je to nová věc, takže to Šimonka dost láká k osahávání a myslím, že za chvíli i ke strhání.

Pořád horší je to poslední týden s jídlem. Jí míň, ale nemám pocit, že by měl hlad dříve. Nejdříve jsem si myslela, že to je tím dalším zubem, ale teď to vypadá, že mu prostě stačí menší porce. Jelikož má častěji maso, zasytí se více přes poledne a potom už toho moc nepotřebuje. Tento týden jsem se opět vrátila k rýži a v kombinaci s telecím masem a cuketou ji snědl skoro všechnu, tak mám radost, že jsem opět rozšířila jeho jídelníček.

Už taky dokonale poznává své lidi a nenechá se ošidit. Velký problém má se strejdou, a vůbec nevíme proč. Do půl roku si jej normálně pochoval, ale od té doby se něco zlomilo a Šimonek ho jen vidí a rozbrečí se, jako by ho někdo mučil, tak se mu moc neukazuje. Stejný problém měl s dědou, ale po třech dnech u něj si na něj zvykl. Snad ho to přejde i v tomto případě.

Pro mne začínají být dny dost stereotypní, a když se přidá i pochmurné podzimní počasí a tma, tak se už se moc těším na plavání, na které se Šimonkem chystáme od ledna, a taky jsem ráda za každé rozptýlení nebo kratší výlet, který nás čeká příští týden v podobě dalšího focení. Doufám, že tentokrát už se Šimonek bude hezky usmívat.

Vaše Julie

Šimonek na videu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist