Mimi LIVE! (34): Dílo zkázy a neodbytný zajíček

Jonášek objevuje krásy rodinného hnízda, které rovnou zkusil přebarvit načerveno. Šíma si oblíbil nové hračky a tu a tam se proměňuje v indiána.

Milé maminky i tatínkové,

Jonda se už neomezuje pouze na obývák. Nepřekvapuje mě, že se neplazí jen po své podložce, ale lovila jsem ho až pod záchodem. S tím mohl ještě chvíli počkat. 🙂 V předsíni objevil nového kamaráda – sebe v zrcadle – a v koupelně novou kámošku – puštěnou pračku. Oba rád hypnotizuje a ošmátrává.

Jako Meresjev

Podle definice jedné chytré knížky, kterou mám doma, se Jonda prý ještě neplazí. Nestřídá totiž ruce a nohy, ale přitahuje se. Myslím, že je to také plovoucí podlahou, která klouže. Nemá zapotřebí hledat jinou metodu – dokáže se i tak pohybovat dost rychle.

Poleze?

Samozřejmě čekáme a těšíme se, až Jonda poleze. Často zvedá zadek a houpe se na všech čtyřech, pak mu tleskáme a voláme „bravo“. Očividně se mu to líbí a je rád, když mu tleskáme – zvedá se tak stále častěji.

Špindíra

Když byl Jonda miminko, brblala jsem, když se poslintal nebo poblinkal, že musím pořád prát. Zkušenější maminky mi říkaly „počkej, až povyroste“. Už vím, co tím myslely. Teď je to teprve mazec. Ačkoliv si myslím, že nemáme doma takový binec, když se plazí, vypadá to, jako bychom rok nevytírali. A do toho si ještě sem tam ublinkne a pak tím proleze, takže to má úplně všude. Mohla bych ho převlíkat pořád. Dílo zkázy bývá dokončeno obvykle při krmení. Dnes jsme například měli červenou řepu. Než snědl jedinou lžičku, bylo červené kromě bryndáčku triko, tepláky, jídelní židlička, já i hračka, kterou držel v ruce. Ono stačí, když si dítě, které právě krmíte, kýchne a je to všude v okruhu jednoho metru.

Říká se „bordel v bytě – šťastné dítě“. Tak se nestresuju, že jsou všude kousky jídla nebo že Jonda není jako ze škatulky. Hlavně že vypadá spokojeně, rád objevuje a učí se nové dovednosti.

Krásný týden všem a ať máte taky zvídavé a veselé děti, které vás neumoří. 🙂

Vaše Bára


Milí rodiče,

myslela jsem si, že zoubky teď dají na chvíli pokoj, ale vypadá to, že se na svět derou horní dva zuby, tak za chvíli bude Šimonek vypadat jako zajíček. Už ho to ale nebolí tolik jako první zub. Je pravda, že se v noci občas vzbudí, ale naučil se, že se jen napije čaje, pochovám ho a do pěti minut zase usíná v postýlce, kde spinká až do rána.

Naštěstí se to zlepšilo s jídlem. Jeho nechutenství asi bylo způsobeno zoubky a v posledním týdnu se vše vrátilo do normálu. Jeho porce jsou podle mého názoru tak akorát a nehladoví. K odpolední svačině dostává jogurty, termixy a Pribináčky, které mu zachutnaly nejvíce. Taky si oblíbil dětské sušenky a někdy si je dopřeje ráno rozmočené v dětském čaji na kaši. Takové kašičky by se mohl ujíst.

Zdokonalování

Pořád čekáme, že se jeho plazení vyvine v lezení po všech čtyřech, ale namísto toho zdokonaluje své prozatímní techniky. Vždycky ráno se snaží plazit do ložnice, a když taťka ještě spí, začne bouchat na dveře a čeká, až někdo otevře. Taky už objevil, kde skladujeme krabici s jeho hračkami a hned se do ní pustil.

Vánoční čas donutil i nás k nákupům. Nechtělo se mi vystavovat Šímu přeplněnému obchodnímu centru, tak jsme domluvili hlídání s babičkou a vyjeli jsme na nákupy. Samozřejmě jsme toho koupili víc, než jsme plánovali, hlavně pro Šimonka. Taťka neodolal a hned mu jednu hračku do vany vybalil, aby si ji už náš maličký mohl vychutnávat, a to doslova.

Na indiána

Díky babičce a našemu trénování si teď chce Šíma hrát na indiána. Ukázali jsme mu, jak vydávat zvuk a přitom si přerušovaně zakrývat pusinku. Hrozně se mu to líbí a snaží se nás napodobit. Moc mu to nejde, protože si do pusinky dává celou pěst. Potom si někdy přitáhne mou ruku k puse a čeká, že bude jen bručet a já mu budu pusinku přikrývat. Z hraček si také oblíbil kuličku a míček a vždycky se za nimi vrhá přes celou místnost. Vždy, když je dožene, odkutálí si je jinam a zase je následuje. Je to náš malý sportovec.

V příštím týdnu nás čeká preventivní prohlídka v osmi měsících, tak jsem zvědavá, co na něj řekne paní doktorka.

Julie

Podívejte se na Šimonovo video.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist