Mimi LIVE! (39): Meresjev a čertík

Maminka Bára přemýšlí, jestli je s vývojem Jonáška všechno v pořádku. Šimonek se prvně vydal na plavání do bazénu, velký dojem to na něj však neudělalo.

Milé maminky a tatínkové, snažilky i všichni, kdo nás čtete,

poslední týden Jondu trápil mírný průjem, který se jeden den zhoršil tak, že jsme kvůli němu nedojeli na hudebku. A to jsme se na ni po vánoční pauze těšili. Jak že to souvisí? Tipněte si. 🙂

Měli jsme nějaké pochůzky, a když jsem Jondu šla před hudebkou přebalit, zjistila jsem, že je podělaný až „na kost“. Nosím sice s sebou v tašce pořád náhradní oblečení, ale být v té zimě jen v tepláčkách a mikince, to úplně nestačilo, ani když přidám ponožky a capáčky, které jediné tu pohromu přežily.-) Tak jsme místo hudebky museli zamířit domů, čas zajet se převléct už nebyl.

Rehabilitace, nebo volný průběh?

Jonáškovo nelezení mi víc a víc vrtá hlavou. Občas připomenu, že Jonáškovi bude za týden 9 měsíců, už dlouho se plazí, ale jen tak že se přitahuje, nestřídá ruce ani nohy (proto mu říkáme Meresjev). Zvedá se na všechny čtyři, taky už dost dlouho, už se snaží stoupat si, ale neleze. Někdo říká, že na tom má zásluhu plovoucí podlaha, na které je tento pohyb docela efektivní, a tak nemá důvod ho měnit.

Nevím, jestli mám ještě pár týdnů počkat, nebo se máme vypravit na rehabilitaci, abychom mu k tomu „správnému pohybu“ pomohli. Nejsem úplně zastáncem toho, běžet hned na rehabilitaci, když se dítě nevyvíjí přesně na chlup podle tabulek – někdo na to jde jinou cestou, někomu něco trvá déle, je přirozené, že nejsou všechny děti stejné, stejně jako nejsou všichni dospělí stejní. Ale kde je ta hranice, kdy už to rehabilitaci chce? Budu ráda, když mi maminky, které to s dětmi a plazením měly podobné, napíšou svůj názor nebo zkušenost.

Jak jsi veliký?

Asi jsem trochu zaspala, když mi uteklo, že je Jonášek už dost velký na to, abychom ho učili různé hříčky. Pomohlo mi pročítání Mimi LIVE! Josífek – když jsem si přečetla, že se Josífek naučil ukazovat, jak je veliký, zkusila jsem to Jonáška naučit taky. Pochytil to hned a moc ho to baví, stejně jako dělá pěkně pá pá a berany berany duc. Jaké další hříčky pro miminka znáte? Poraďte prvomamince. 🙂

Všem přeju krásný týden a těším se zase příští pátek,

Vaše Bára

Podívejte se na Jonáškovo video.

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie


Milí rodiče,

Šimonka v uplynulém týdnu čekalo první velké koupání v bazénu. Docela jsem se na to těšila, ale nedopadlo to podle našich představ.

Sprcha ani převlékání Šimonkovi nevadilo, horší už to bylo s bazénem. Prvních deset minut byl ještě jakž takž hodný, ale potom se rozplakal, což pokračovalo s přestávkami zbylých 20 minut v bazénu. Nechtěl vyzkoušet žádnou polohu, kterou předváděla paní instruktorka a nenechal se oklamat ani hračkami. Až závěrečná jízda na „lodičkách“ ho utišila. Poté jsme strávili asi 10 minut v sauně, kde je teplota nastavena pro miminka. Nebýt dřeva, na které se dalo ťukat, taky by se mu to moc nelíbilo. Zato v herně a při masáži miminek už byl velký hrdina a hlasitě si povídal a chtěl osahávat další miminka. Asi to bude novým prostředím, tak uvidíme, jak dopadne další lekce.

V minulém týdnu jsme měli velký problém s kojením a už jsem si myslela, že to ukončíme. Od neděle do čtvrtka vždy večer odmítal pít. Brečel, kopal a odtahoval se, jako by mu to nechutnalo. Zvláštní ale bylo, že vždycky ráno pil, a to tak hladově jako nikdy předtím. Ani lékařka nám nic neporadila, takže jsem zkoušela, co by mu mohlo vadit, a po pěti dnech jsem přišla na to, že jej musím kojit v úplné tmě. Do té doby jsem jej vždycky kojila u malé lampičky, která mířila do země, takže vůbec nechápu, kde se v něm vzala ta touha po tmě. Jsem ráda, že jsem to nevzdala, ale teď čekám, až se mi úplně obnoví tvorba mléka a je to čím dál lepší, tak mi držte pěsti.

Docela velký pokrok udělal také v pohybu. Čím dál častěji se staví na všechny čtyři, ale pořád se jen tak houpe a pak se zase položí. Taky se mu zalíbilo zvedání o nábytek a všechno možné v jeho dosahu. Sice si ještě nestoupne, ale snaží se.

Zjistila jsem, že zoubky můžou představovat velké nebezpečí. Rozkouše, co může, což by až tak nevadilo. Horší je, že si z každé věci snaží ukousnout velký kus, který potom žvýká a možná by i polknul, kdybychom jej nehlídali. Časopisy a letáky už se k němu nesmí dostat, protože se z něj stával „papírožravec“. Stejné je to s houbou na mytí ve vaně, ta už je rozkousaná na malé kousky.

Jeho oblíbenou zábavou je teď jízda v boxu na hračky a dělání grimas. Každou chvíli něco pochytí a naučil se nově čerta, tak vyplazuje jazýček a přitom brumlá.

Podívejte se na naše video.

Přeji všem krásný týden.

Julie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist