Mimi LIVE! Josífek: Do nového roku pěkně po svých

Předvánoční shon i vánoční pohoda jsou pomalu za námi a najednou se nadobro loučíme se starým rokem a vítáme ten nový. Neuvěřitelně rychle to letos uteklo! I Pepíček už utíká po svých… a navíc si sám „navaří“ i „uklidí“!

Josífkův první Štědrý den

Štědrého dne jsem se nemohla dočkat ani já ani děti. Stázince od rána 24. prosince svítily při sledování ozdobeného stromečku oči úžasem. Josífek se ho také hned vydal zkoumat a protože už slušně stojí, natahoval se po ozdobičkách kam to šlo… Po pár neúspěšných pokusech to naštěstí vzdal a stromečku si pak už nijak zvlášť nevšímal.

Hurá, večeře!

Ke štědrovečerní večeři jsme si dali netradiční hovězí polévku s domácími nudlemi, na které jsme si všichni čtyři moc pochutnali. Druhý chod už jsem si dala jen já s Pepou, protože děti už měly po polévce bříška úplně plná. Hned po jídle zazvonil Ježíšek a spěchali jsme ke stromečku rozbalovat dárečky.

Jak probíhal Štědrý den u vás? Máte nějaké historky, které zůstanou v rodinné paměti?

Vidět štěstí v dětských očích a slyšet jejich radostný smích je něco tak nepředstavitelně krásného! S manželem jsme oba měli na krajíčku. Hřálo mě u srdce a přála jsem si ten okamžik zastavit… aby trval věčně.

Dárky jen pro Stázinku? Klidně…

Stázinka si systematicky nosila dárečky na gauč a občas nějaký dala Pepíčkovi, který si s těmi několika málo přidělenými kousky bohatě vystačil a pečlivě se věnoval rozbalování mašliček a papírů. Bylo mu vcelku jedno, že všechny jeho ostatní dárečky si nasyslila Stázinka. Myslím ale, že příští rok už jí to tolerovat nebude.

Jaké dárečky měly nějvětší úspěch?

Stázinka, jako správná ženská, která má ráda nakupování, byla nadšená z pokladny a tak se u nás teď stále nakupuje. Josífek měl radost z autíčka a z kostek, ale jako budoucí kuchař i z dětského nádobí, takže ten zase pořád „vyvařuje“. Anebo uklízí. I když dostal spoustu hraček a knížek, Josífka nejvíc láka obyčejná lopatka se smetáčkem. Asi z něj roste ideální manžel 🙂

Maminko, ham!

Pepíček nejenomže velice rád papá, ale už dorostl do toho, že moc rád krmí i ostatní. Ať je to rohlík nebo piškot, ochotně se podělí i o poslední kousíček. Moc rád také míchá lžičkou v kelímku a pak dává ochutnat. Má vždycky velikou radost z toho, když se trefí do otevřené pusy a navíc k tomu slyší chválu, jak dobře to „uvařil“.

Milí rodiče, čtenáři, maminky a tatínkové, přeji vám všem do nového roku 2011 spoustu lásky, porozumění, pohody a hlavně zdraví!

Ivča s rodinou


S Ivčou a Josífkem se na stránkách Babywebu budete vídat do Josífkových prvních narozenin. A kdy že je slaví? Už 21. ledna 2011!

Kdo tvoří naši rodinu? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist