Mimi LIVE! Josífek: A je to tady! Alergie

Malému se na obličeji udělaly takové malé, suché flíčky. Nevím, zda je to sušším vzduchem, topíme v krbu, nebo je to počáteční alergie.

Jsem totiž alergik. Alergolog mi sdělil, že pravděpodobnost, že by po mně malý nějakou alergii zdědil, je tak 40 %. Stázinka s kůží nikdy problémy neměla, až teď se jí udělala červená suchá místa na loktech. Mažu to dětskou tělovou mastičkou a připadá mi, že je to potom vždy na chvilku lepší, tak uvidíme, co na to řekne pan doktor. Snad to bude jen reakce na suchý vzduch a ne nějaká začínající alergie…

Jak a kdy se u vašeho dítěte začal projevovat sklon k alergii?

Jak to vidím já, Josífek:

Máma se bojí, že mám nějakou alergii, nebo co. Nevím, tím se opravdu nezdržuju. Povýšil jsem z mimina na batole. A to je úžasný pocit! Každý den objevuji nové věci, až je mi někdy náš baráček malý. Vlezu snad úplně všude a jak jinak, kde je to zakázané, tam je to nejzajímavější. Mám taky moc rád, když mě mamka ráno vezme k sobě do postele a pak tam ještě na chvilku v její náruči usnu. Obejme mě, já slyším její srdíčko a mám pocit, jako bych se vrátil zpátky do bříška. To se mi pak zdají ty nejkrásnější sny. Když se probudím, nejdříve se na mamku usměju, pomazlím se a pak hurá do objevování. Musím zkusit zapnout lampičku, pak se hned postavit k čelu postele a když je v posteli u mamky i Stázinka, tak se vrhnu i na ni a s úsměvem jí vyprávím, co se mi v noci zdálo za sny. No, jak říká mamka, já se nikdy nenudím a vždy si najdu nějakou činnost.

Vaše Iva


Kdo jsme? Já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010), hlavní hrdina seriálu Mimi LIVE!. V projektu Mimi LIVE! jsme se s vámi dělili o radosti i starosti z prvního roku života našeho syna a nyní volně pokračujeme dál.

 

Více o tématu: mamkamužv posteli

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist